Smartfon dla dziecka - zobacz najciekawsze propozycje do 500 zł

Szukasz smartfona, który sprosta wymagoaniom rosnącego dziecka, a jednocześnie nie zrujnuje portfela rodziców? Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych smartfonów do 500 zł, któe idealnie sprawdzą się dla dzieci, ale nie tylko.

Jaki powinien być smartfon dla dziecka? Przede wszystkim powinien być wytrzymały, zwłaszcza jeśli telefon jest przeznaczony dl nieco młodszego dziecka. Absolutnie nie polecamy wybierania dla dziecka drogiego, flagowego modelu. Będzie to niepotrzebny wydatek, którego dziecko w pełni nie wykorzysta, a dodatkowo będzie to pokusa dla potencjalnych złodziei. Do 500 zł możemy z powodzeniem znaleźć całkiem wydajne smartfony, które spełnią oczekiwania młodszych użytkowników.

Wspomnieliśmy już, że smartfon dla dziecka powinien być wytrzymały, ale warto też zwrócić uwagę na jego wymiary, aby był wygodny w użytkowaniu i trzymaniu w mniejszych dłoniach. Nie polecamy smartfonów większych niż o przekątnej ekranu 5,5-cala, ale dla młodszych dzieci lepiej wybrać nawet mniejszy telefon. Dla dziecka będzie najważniejsze by działał płynnie i nie zacinał się, ale inne parametry techniczne nie będą miały aż tak dużego znaczenia. Ważne jest jednak, by długo trzymał na baterii, ponieważ dzieci nie tylko często wysyłają smsy czy przeglądają sieć, ale też używają smartfona do gier, filmów czy robienia zdjęć. Warto też zwrócić uwagę, by telefon wyposażony był solidny aparat przedni, bo zarówno dzieci jak i nastolatki bardzo lubią selfie. 

Jaki smartfon dla dziecka 2018? Do 500 zł proponujemy, np. Xiaomi Redmi 5A, LG K4, Huawei Y6, Motorola Moto G5 czy TP-Link Neffos C7. Poniżej te i inne propozycje ze sklepów internetowych. 

Więcej o: