iPhone Xc w sieci. Nieoficjalnie. Apple może wprowadzić nowość znaną użytkownikom Androida

Robert Kędzierski
iPhone Xc "wyciekł" do sieci. Prototyp potwierdza kilka wcześniejszych informacji na temat najnowszego smartfona Apple. Gigant być może zdecydował się na nowość, którą użytkownicy Androida znają od lat.

Apple na dwa dni przed premierą swoich najnowszych iPhone'ów ma coraz mniej sekretów do ukrycia. Jeśli wierzyć nieoficjalnym przeciekom poznaliśmy właśnie nazwę najmniejszego i najtańszego z iPhone'ów. Określany mianem "budżetowego" model to najprawdopodobniej iPhone Xc. Kilka dni temu z kolei do sieci przedostały się - również nieoficjalne - nazwy większych smartfonów Apple - iPhone Xs i iPhone Xs Max.

"To nie są makiety"

Ben Geskin, człowiek, który potwierdzone później wycieki publikował już wielokrotnie, umieścił na Twitterze zdjęcia iPhone'a Xs. Początkowo opisał je jako makiety. Po chwili jednak poprawił nazwę na "prototypy", które, zdaniem Slash Gear "pochodzą prosto od Apple". 

Nie jest do końca pewne czy urządzenia na zdjęciach to ostateczne wersje iPhone'a, które weszły do produkcji. Jeśli tak to na uwagę zasługuje zarówno przekątna ekranu  - 6,1 cala - jak i kolory. Czerwień wydawała się do tej pory zarezerwowana dla specjalnej edycji iPhone'ów o nazwie Product (RED).

Nie tylko nazwa

Według nieoficjalnych informacji Apple wprowadzi na rynek iPhone'a Dual SimWedług nieoficjalnych informacji Apple wprowadzi na rynek iPhone'a Dual Sim Źródło: weibo.com/

Funkcja znana od lat w Androidzie

Inny wyciek, który znalazł się w sieci tuż przed premierą, potwierdza nie tylko nazwę. Całkiem możliwe, że Apple zdecydował się na wprowadzenie funkcji znanej od lat użytkownikom Androida. Chodzi o Dual SIM. Nie ma jednak pewności czy ta wersja faktycznie trafi do sprzedaży i czy znajdzie się na wszystkich rynkach. 

Czytaj też: Jak powstawał iPhone. Wspomnienie po śmierci Steve'a Jobsa

"Budżetowy" znów drogi

W sieci pojawiły się też doniesienia o cenie nowych iPhone'ów. Model Xs, określany jako "budżetowy" może być całkiem drogi. Według agencji Goldman Sachs będzie kosztować 849 dol. zamiast spodziewanych wcześniej 699 dol.

iPhone Xs (z ekranem OLED o przekątnej 5,8 cala) miałby natomiast kosztować 909 euro. I w tym wypadku pierwsze doniesienia mówiły o niższej cenie, która wynosić miała 800-900 dol. iPhone Xs Max - z ekranem 6,5 cala -  ma kosztować 1149 euro zamiast przewidywanych 900-1000 dolarów.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Co jeszcze pokaże Apple w najbliższą środę? Oprócz iPhone'ów Apple może zaprezentować nowego iPada i inteligentny zegarek Apple Watch, oraz odświeżone wersje komputerów

***

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o: