iPhone Xs Max zamiast iPhone Xs Plus. Apple może zmienić nazwy i podnieść ceny

Robert Kędzierski
Już 12 września, w środę, Apple odkryje karty i zaprezentuje najnowsze modele iPhone'ów. Na kilka dni przed premierą do mediów wyciekła nieoficjalna nazwa największego z nich. Możliwe są istotne zmiany.

iPhone Xs Max a nie iPhone Xs Plus - tak będzie nazywał się, według nieoficjalnych informacji, największy ze smartfonów, które Apple zaprezentuje 12 września. Chodzi o 6,5-calowy iPhone z ekranem OLED, który ma być następcą iPhone'a X z większym ekranem. Informację podał serwis 9to5Mac powołując się na źródła związane z ludźmi od zajmującymi się marketingiem.

Jak zatem będą nazywać się tegoroczne modele iPhone'ów? Tego jeszcze nie wiemy, ale opierając się na najnowszych doniesieniach najbardziej prawdopodobne nazwy to:

  • iPhone XS Max - 6,5-calowy z ekranem OLED (następca iPhone'a X z większym ekranem);
  • iPhone XS - 5,8-calowy z ekranem OLED (bezpośredni następca iPhone'a X);
  • iPhone 9 - 6,1-calowy z ekranem LCD, czyli tzw. "budżetowy iPhone".

W przypadku ostatniego z modeli opieramy się na wcześniejszych doniesieniach, nowych brak.

Możliwe wyższe ceny

Ostatnie informacje - oczywiście nieoficjalne - dotyczące cen nie są zbyt optymistyczne. Według jednego z niemieckich portali będą one nieco wyższe od tych, których spodziewaliśmy się kilka tygodni temu.

  • iPhone 9 (LCD, 6,1 cala)  ma kosztować 799 euro. Wcześniejsze doniesienia mówiły o 600-700 dol.
  • iPhone Xs (OLED5,8 cala)  ma kosztować 909 euro zamiast 800-900 dol
  • iPhone Xs Max (OLED, 6,5 cala) ma kosztować 1149 eur zamiast 900-1000 dolarów.

Tyle samo kosztowały w zeszłym roku iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X. Wszystko wskazuje więc na to, że "budżetowy", tani iPhone będzie dla Polaków wciąż dość drogi - najtańsza wersja ma bowiem kosztować ok. 3500 zł.

Nazwa nie wszystkim się podoba

Business Insider zwraca uwagę na to, że nowe nazwy iPhone'ów mogą dla niektórych być nieco mylące. "Xs" jest często stosowane jako skrót od "extra small" (w Europie znamy go z rozmiarów ubrań).

Nie wszystkim podoba się nowa, wciąż nieoficjalna, nazwa iPhone'aNie wszystkim podoba się nowa, wciąż nieoficjalna, nazwa iPhone'a Źródło: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-6136587/Apple-wont-launch-iPhone-display-touch-ID-release-XS-MAX-model.html

W sieci pojawiły się pierwsze komentarze. Niektóre są krytyczne - nowa nazwa iPhone'a miałaby brzmieć jak "nazwa taniego napoju energetycznego", a "Apple powinno zatrudnić lepszą agencję marketingową". Należy pamiętać o tym, że nazwa nie jest jeszcze potwierdzona.

Co jeszcze wiemy o nowych iPhone'ach

Modele Xs, wyposażone w ekrany OLED, zostaną wykonane z połączenia szkła i stali. Oprócz tego, zostaną wyposażone w nowy układ A12, ulepszoną technologię FaceID oraz jeszcze lepsze aparaty. Niektóre źródła sugerują, że do urządzeń może powrócić czytnik linii papilarnych TouchID (tym razem ukryty pod ekranem), którego zabrakło w iPhonie X.

Czytaj też: Apple chce leczyć użytkowników z uzależnienia od smartfonu. Nowa inicjatywa giganta

"Budżetowy" iPhone pod względem designu ma on nawiązywać do iPhone'a X, ale ramka biegnąca wokół budowy ma być wykonana z aluminium, a nie ze stali nierdzewnej.  Największa różnica to ekran wykonany w tym wypadku w nieco już przestarzałej technologii LCD.


Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

***

Jak przygotowywano "malucha" dla Toma Hanksa?

Więcej o: