Wpadka Apple. Wyciekły nazwy nowych iPhone'ów. Wszystko jasne. Będą trzy urządzenia

Premiera nowych iPhone'ów dopiero wieczorem, ale już teraz poznaliśmy nazwy urządzeń. Apple zaprezentuje dzisiaj aż trzy modele: iPhone Xs, iPhone Xs Max oraz iPhone XR.

Na ślad nazw nowych iPhone'ów udało się trafić serwisowi ATH. Okazało się, że przez jakiś czas na stronie oficjalnego sklepu Apple dostępny był plik XML z mapą linków znajdujących się w serwisie. Linki te z kolei prowadziły do podstron produktów. Jeśli przyjrzeć im się bliżej, to zdradzają one m.in. nazwy trzech nowych iPhone'ów.

iPhone XsiPhone Xs fot. ATH

Czytaj też: Apple Watch może podrożeć przez cła. Trump: "Produkujcie w USA"

W usuniętym już ze strony pliku kilkakrotnie pojawiają się nazwy: iPhone Xs, iPhone Xs Max oraz iPhone XR. Możemy być więc niemal pewni, że właśnie te urządzenia zaprezentuje dziś na konferencji prezes Apple Tim Cook.

Najnowszy wyciek pokrywa się z ostatnimi medialnymi doniesieniami, wedle których dwa flagowe iPhone'y z ekranem OLED miały otrzymać nazwy Xs oraz Xs Max. Pierwszy z nich zostanie wyposażony w 5,8-calowy, a drugi w 6,5-calowy wyświetlacz.

Pewnym zaskoczeniem jest natomiast nazwa "budżetowego" iPhone z ekranem LCD. Większość ekspertów prognozowała, że otrzyma on nazwę iPhone XC, która miałaby nawiązywać do iPhone'a 5C. Tymczasem Apple zdecydował się na nazwę iPhone XR.

Konferencja Apple rozpocznie się już dziś o godzinie 19. polskiego czasu. Będzie można śledzić ją minuta po minucie, dzięki relacji na żywo w serwisie Next.gazeta.pl

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ.

Więcej o: