Google wprowadza w Mapach nową funkcję. Znajomi doradzą gdzie zjeść

Ciekawa funkcja Map Google zapowiedziana podczas Google I/O nareszcie trafiła do użytkowników. Ma pomóc zdecydować gdzie warto smacznie zjeść.

Podczas Google I/O, gigant z Mountain View zapowiedział wprowadzenie do swoich usług wielu nowości, które sukcesywnie trafiają do aplikacji firmy. Jedną z najczęściej aktualizowanych są Mapy Google, które w czerwcu doczekały się zupełnego odświeżenia wyglądu i przebudowania zakładki "Odkrywaj".

Tym razem Google zdecydował się wprowadzić inną nowość, która w prosty sposób ma rozstrzygnąć spory dotyczące wyboru restauracji. Mowa o funkcji "planowania grupowego", jak nazywa ją Google.

Nowość ma przydać się, gdy wraz z grupą znajomych chcecie znaleźć miejsce, gdzie warto zjeść obiad. W sytuacjach, gdy niełatwo jest zdecydować się na jeden punkt gastronomiczny, pomóc mają Mapy - organizując głosowanie.

Nowa funkcja w Google Maps - wybierzesz restaurację razem ze znajomymiNowa funkcja w Google Maps - wybierzesz restaurację razem ze znajomymi fot. Google

W aplikacji Map Google dostaniemy możliwość stworzenia listy restauracji, którą potem udostępnimy znajomym w dowolny sposób - za pomocą komunikatora, e-maila czy portalu społecznościowego.

Następnie znajomi będą mogli dodać kciuk w górę lub w dół przy każdej z pozycji na liście. Jeśli jeden z lokali wygra z innymi, aplikacja oznaczy ją w widoczny sposób.

Nowa funkcja pokaże się po przytrzymaniu nazwy jednego z lokali gastronomicznych w aplikacji Mapy. Na dole ekranu pojawi się wtedy pływające okienko, do którego należy przeciągnąć wybraną restaurację. Po kliknięciu w okienko dostaniemy możliwość podglądu i podzielenia się listą.

Google rozpoczął już udostępnianie funkcji dla pierwszych użytkowników. Jak zwykle przy dodawaniu nowości musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, bo aktualizacja jest udostępniana użytkownikom falowo i pojawi się na waszych smartfonach w najbliższych dniach.

Ruszaj w kosmos ze Starlink: Battle for Atlas. Premiera nowej gry Ubisoftu

Więcej o: