Mark Zuckerberg straci konto na Facebooku? Tajwański haker twierdzi, że je usunie

Pochodzący z Tajwanu znany haker zapowiada, że włamie się na konto samego Marka Zuckerberga na Facebooku. Zamierza usunąć je z portalu już w niedzielę, a swój wyczyn będzie transmitować na żywo... na Facebooku.

Chang Chi-yuan zapowiada, że złamie zabezpieczenia Facebooka i włamie się na konto samego Marka Zuckerberga, założyciela największej platformy społecznościowej świata.

24-letni haker plany te ogłosił na swoim koncie na Facebooku, które obserwuje 26 tys. osób. Twierdzi, że podejmie się tego czynu, m.in. dlatego, że chciałby trochę zarobić w ramach programu odnajdywania i zgłaszania dziur w zabezpieczeniach Facebooka.

Kupił bilet na autobus za 12 groszy

Chang Chi-yuan ma doświadczenie w łamaniu zabezpieczeń wielkich firm. Jak donosi Bloomberg, Chi-yuan już wcześniej zarabiał na odnajdywaniu luk w oprogramowaniu. Jeśli jednak tym razem publicznie ujawni ich lokalizacje, może nie dostać ani centa.

Bloomberg podaje też, że Chi-yuan został podobno pozwany przez lokalnego operatora autobusów po tym, jak włamał się do systemu zakupu biletów. Haker popisał się wtedy umiejętnościami kupując bilet na autobus za jednego dolara tajwańskiego, czyli ok. 12 groszy.

Co zrobi Facebook?

Usunięcie konta samego Marka Zuckerberga z jego własnego portalu społecznościowego byłoby wydarzeniem bez precedensu. Nie ma jednak pewności, że do tego dojdzie. Facebook na razie nie odniósł się do zapowiedzi młodego hakera.

Warto pamiętać też, że Zuckerberg dość poważnie odchodzi do ochrony własnej prywatności, a włamanie, a następnie skasowanie jego konta zapewne nie będzie łatwe. Nawet jeśli młodemu hakerowi powiedzie się ten wyczyn, możemy spodziewać się, że konto zostanie szybko przywrócone.

Konto Zuckerberga nie pierwszy raz na celowniku hakera

To nie pierwszy raz, gdy hakerzy interesują się kontem twórcy największego portalu społecznościowego świata. W 2011 roku jednemu z nich udało się obejść zabezpieczenia i zaktualizować status na koncie Zuckerberga. Wtedy jednak atak na konto szefa Facebooka przeprowadzono z zaskoczenia.

Chang Chi-yuan zapowiedział, że transmisję z włamania na konto Marka Zuckerberga przeprowadzi w najbliższą niedzielę w południe czasu polskiego na... Facebooku. O ile oczywiście administratorzy portalu nie zdecydują się zablokować transmisji jeszcze przed jej rozpoczęciem.

Czytaj też: "Mark Zuckerberg to kompletny paranoik". Przyjrzyj się temu zdjęciu

---

Ruszaj w kosmos ze Starlink: Battle for Atlas. Premiera nowej gry Ubisoftu