Digital Scapes pomoże CD Projekt RED przy tworzeniu gry Cyberpunk 2077

Prace nad Cyberpunk 2077, największą polską grą w historii nabierają coraz większego tempa. Studio CD Projekt RED nawiązało właśnie strategiczną współpracę z Digital Scapes, które ma pomóc przy tworzeniu i optymalizacji rozwiązań technologicznych dla gry.

Sztandarową produkcją wydawnictwa CD Projekt RED jest seria gier "Wiedźmin". Polski producent pracuje jednak także nad innym wielkim tytułem - "Cyberpunk 2077", któremu poświęcono aż godzinę na targach E3 2018.

Teraz dowiadujemy się, że CD Projekt RED nawiązał strategiczną współpracę z kanadyjskim studiem deweloperskim Digital Scapes, której celem jest dalszy rozwój produkcji wyczekiwanej gry.

Cyberpunk 2077 to najambitniejszy projekt w naszej historii. Jestem przekonany, że nowe pokłady talentu, doświadczenia i wiedzy technicznej, które wnosi zespół Digital Scapes przyniosą nam wiele korzyści. Wspólnie będziemy pracować nad tym, aby gra stała się sukcesem zarówno od strony kreatywnej, jak i technologicznej

- powiedział członek zarządu CD Projekt Michał Nowakowski, cytowany w komunikacie.

Kanadyjskie studio partnerskie będzie ściśle współpracowało z CD Projekt RED przy tworzeniu i optymalizacji rozwiązań technologicznych dla gry Cyberpunk 2077.

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością współpracy z CD Projekt RED. Ten niesamowicie kreatywny i doświadczony zespół tworzy przełomowe gry role-playing. Z największą przyjemnością będziemy wspierać produkcję najlepszych gier na świecie

- deklaruje szef studia Digital Scapes Marcin Chady.

Digital Scapes to studio deweloperskie specjalizujące się w tworzeniu gier z kategorii AAA multiplayer. Zajmuje się również produkcją assetów i narzędzi do tworzenia gier oraz dostarczaniem rozwiązań korzystających z obliczeń chmurowych. Członkowie zespołu brali udział w pracach nad takimi grami jak: Company of Heroes, Warhammer 40,000, Dying Light oraz Prototype.

Prace nad długo oczekiwanym Cyberpunk 2077 są już zaawansowane, a gra zadebiutuje najwcześniej na przełomie 2019 i 2020 roku. Kilka dni temu CD Projekt RED zawarto też umowę z Warner Bros. na dystrybucję gry w USA, Kanadzie i Meksyku.

Zwiastun gry Cyberpunk 2077 możecie zobaczyć poniżej:

 

---

Jak ożywiono antyczną Grecję. Rozmawialiśmy z twórcami ACOD

Więcej o: