Netflix odkrył karty. Poznaliśmy obsadę serialowego "Wiedźmina". Kto dołączył do Henry'ego Cavilla?

Netflix opublikował listę kolejnych aktorów, którzy wcielą się w bohaterów serialu "Wiedźmin". Nowi członkowie obsady dołączą do Henry'ego Cavilla, który zagra postać Geralta z Rivii.

Jedną z kluczowych ról - Ciri, księżniczki Cintry - zagra Freya Allan ("Wojna światów"). W pozostałe postacie z dworu w Cintrze wcielą się: Jodhi May ("Gra o Tron") jako Królowa Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson ("Fortitude), który zagra jej męża - rycerza Eista oraz Adam Levy ("Knightfall") w roli druida Myszowora.

Obsada serialowego 'Wiedźmina'Obsada serialowego 'Wiedźmina' fot. Netflix

Czarodziejkę Yennefer zagra Anya Chalotra ("A.B.C."). MyAnna Buring ("Lista płatnych zleceń") wcieli się w Tissaię - rektorkę akademii czarodziejek w Aretuzie.

Wiemy też, kto pojawi się w roli innych adeptek magii: Mimi Ndiweni ("Black Earth Rising") zagra Fringillę a Therica Wilson-Read (Profil) - Sabrinę. Wśród członków obsady znalazła się też Millie Brady, która zagra wygnaną księżniczkę Renfri.

Jeden z największych projektów

Showrunnerka oraz producentka wykonawcza serialu "Wiedźmin" - Lauren Schmidt Hissrich skomentowała ogłoszenie obsady:

Casting do serialu Wiedźmin był jednym z największych projektów w mojej karierze i bez wątpienia najbardziej ekscytującym. Nie mogę się doczekać, aż nasi wspaniali aktorzy tchną życie w te kultowe i uwielbiane postacie, dzieląc się ich wyjątkowymi historiami z widzami na całym świecie

Cztery odcinki serialu (w tym pierwszy) wyreżyseruje Alik Sacharow ("House of Cards", "Gra o tron"). Kolejne - Alex Garcia Lopez ("Marvel: Luke Cage", "Utopia") i Charlotte Brändström (Outlander, Odpowiednik, Zaginiona) (po dwa odcinki).

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.  Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich niebezpieczeństw.

Więcej o: