Weekend w Polsce - dokąd warto pojechać i co zobaczyć? Zobacz nasze typy

Nie macie ochoty spędzać kolejnego weekendu w domu? Krótki wyjazd do jednego z pięknych polskich miast, może być dobrą odskocznią od codzienności. A nawet jeśli pogoda nie dopisze, to nie zabraknie atrakcji.

Kraków na weekend - dlaczego warto?

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji odwiedzenia Krakowa, to nie powinniście potrzebować dużej zachęty. To miasto o niesamowitej historii, pięknych zabytkach i tętniące życiem przez cały rok. Nie brakuje tutaj wydarzeń kulturowych, dlatego jeśli nawet pogoda nie pozwoli na zwiedzanie Krakowa, to zawsze znajdą się wydarzenia, na które warto się wybrać. Obowiązkowymi punktami podczas weekendu w Krakowie będzie oczywiście Stare Miasto, Zamek na Wawelu czy Katedra Wawelska. Wśród innych atrakcji warto wymienić chociażby Muzeum Inżynierii Miejskiej, kopalnie soli w Wieliczce, Lasek Wolski czy Muzeum Pod Rynkiem. 

Vienna House Easy CracowVienna House Easy Cracow fot. materiały partnera

Łódź na weekend - dlaczego warto?

Łódź to przemysłowe miasto, ale nie zabraknie również w nim wartych odwiedzenia zabytków. Podczas weekendu w Łodzi obowiązkowo warto zwiedzić ulicę Piotrkowską, na której uwagę przykuwają liczne restauracje, kawiarnie i bary, ale także kamienice, kościoły czy pomniki. To najdłuższa ulica handlowa w Europie, dlatego warto poświęcić czas na poznanie jak największej liczby jej sekretów. Warto również poznać bardziej industrialną stronę Łodzi i sprawdzić, co znajduje się w dawnych fabrykach. Manufaktura, Muzeum Fabryki czy Muzeum Sztuki ms2 to tylko niektóre atrakcje. 

Vienna House Andel's LodzVienna House Andel's Lodz fot. materiały partnera

Międzyzdroje na weekend - dlaczego warto?

Międzyzdroje kojarzą się przede wszystkim z okresem wakacyjnym i to wtedy jest tam najwięcej atrakcji. Jednak nad morze warto wybrać się również jesienią, kiedy pogoda sprzyja poprawieniu zdrowia i wzmocnieniu organizmu. Jeśli zdecydujecie się na weekend w Międzyzdrojach to warto będzie odwiedzić Promenadę Gwiazd, punkt widokowy na wzgórzu Gosań, amfiteatr, przystań rybacką czy domek na dachu, który został zbudowany do góry nogami. 

Vienna House Amber Baltic MiedzyzdrojeVienna House Amber Baltic Miedzyzdroje fot. materiały partnera

Katowice na weekend - dlaczego warto?

Katowice to miasto, które rozwija się w niesamowitym tempie, a tym samym oferuje liczne atrakcje również dla odwiedzających. To miasto, które łączy w niezwykły sposób nowoczesność z historią. Warto odwiedzić między innymi historyczną dzielnicę - Nikiszowiec czy przejść szlakiem, który prowadzi po budynkach powstałych w stylu modernistycznym. Z kolei w Nowym Muzeum Śląskim będziemy mogli zobaczyć historię przemian tego regionu. Miłośnicy przyrody powinni skorzystać z okazji i odwiedzić np. Rezerwat Las Murckowski czy Park Kościuszki. 

Vienna House Easy KatowiceVienna House Easy Katowice fot. materiały partnera

Polecamy wam specjalną ofertę przygotowaną przez Vienna House, dzięki której możecie otrzymać 20% zniżki na najlepszą dostępną stawkę Vienna Flex, a także 20% zniżki na posiłki i napoje w hotelu. Wystarczy, że zdecydujecie się na jeden z 5 hoteli Vienna House w polecanych przez nas miastach w Polsce, przyjedziecie w piątek lub sobotę i spędzicie w hotelu 2 noce. Ta promocja będzie dostępna tylko do 30.10.2018.

Więcej o: