Październikowa konferencja Apple już we wtorek. Czego możemy się spodziewać?

Październikowa konferencja Apple już we wtorek, 30 października. Amerykański gigant skupi się przede wszystkim na sprzęcie. Czego konkretnie możemy się spodziewać?

Apple szykuje się do swojej czwartej w tym roku konferencji. Po marcowym wydarzeniu poświęconym sektorowi edukacji, WWDC 2018, której głównym tematem było oprogramowanie i wrześniowej premierze iPhone'ów Amerykanie powinni nareszcie pokazać inne nowości sprzętowe.

Apple Special Event zacznie się we wtorek, 30 października w Nowym Jorku o godzinie 15:00 czasu polskiego. Czego możemy się spodziewać?

Nowy iPad Pro

Najbardziej wyczekiwanym produktem i zapewne główną gwiazdą wieczoru będzie nowy iPad Pro. A właściwie iPady, bo z przecieków wynika, że Apple planuje wprowadzenie dwóch wariantów - o przekątnej ekranu 11 i 12,9 cala.

Najbardziej zauważalną zmianą ma być znaczne odchudzenie ramek wokół wyświetlaczy obu urządzeń. Dzięki temu mniejszy z tabletów, pomimo o pół cala większego ekranu, powinien być porównanej wielkości.

W związku z tym na obudowie nowych iPadów zabraknie miejsca dla fizycznego przycisku Home. W zamian pojawi się... system rozpoznawania twarzy Face ID znany ze smartfonów Apple.

Możemy również spodziewać się, że Apple włoży do nowych tabletów swój najwydajniejszy chip - A12 Bionic, który został już wykorzystany w nowych iPhone'ach. W iPadach pojawią się prawdopodobnie porty USB typu C, ale może zabraknąć gniazda słuchawkowego jack. Możliwe, że Apple pokaże również nowy rysik Apple Pencil.

Nowy MacBook Air

Ostatnia edycja MacBooka Air została wydana już 3 lata temu, dlatego najwyższa pora, aby Apple odświeżyło również ten model laptopa. Informacji na ten temat nie ma wiele, być może dlatego, że prawdopodobnie czekają nas jedynie kosmetyczne zmiany.

Zdaniem Bloomberga, największą nowością w MacBooku Air będzie ekran otoczony znacznie cieńszymi ramkami. Ma to być wysokiej rozdzielczości panel Retina o przekątnej 13 cali, a więc identycznej, jak u poprzednika.

Wewnątrz niemal na pewno znajdzie się miejsce dla nowego procesora, bo poprzedni model Air nie imponował wydajnością. Mimo to, Apple powinien rozsądnie wycenić nową generację laptopa.

Nowy Mac Mini

Kolejną nowością, jaką zaoferuje gigant z jabłkiem w logo będzie odświeżony miniaturowy komputer stacjonarny Mac Mini. Będzie to kolejny po MacBooku Air sprzęt Apple, który doczeka się odświeżonej edycji.

Podstawową zmianą będzie zupełnie nowa specyfikacja i - być może - reorganizacja portów, w tym pojawienie się USB typu C. Dzięki temu komputer zaoferuje należytą wydajność i - jak powiedział w zeszłym roku Tim Cook - znów stanie się ważnym produktem w portfolio firmy.

Inne nowości od Apple

Pomimo, że do konferencji Apple zostało już kilkanaście godzin, nie jest jasne, co jeszcze może pokazać Apple. Możliwe, że Apple delikatnie odświeży specyfikację niektórych komputerów ze swojej oferty. Niewykluczone też, że zapowie nowości programowe dla któregoś z produktów.

Tradycją dla Apple jest też tzw. One More Thing (choć podczas WWDC 2018 go zabrakło). Tim Cook zapewne zadba więc o to, żeby firma zaskoczyła fanów przynajmniej jednym produktem (choć nie musi być to żadne urządzenie), którego się nie spodziewali.

Więcej o: