Facebook może zmienić zasady dotyczące Messengera. Użytkownicy odetchną z ulgą

Robert Kędzierski
Możliwe, że wkrótce wysłanie przypadkowej wiadomości za pomocą Messengera będzie łatwiejsze do "naprawienia".

W aplikacji Messenger, jednym z najpopularniejszych komunikatów na świecie, może się wkrótce pojawić nowa funkcja. Unsend miałaby pozwolić na skasowanie wiadomości wysłanej do dowolnej osoby w przeciągu dziesięciu minut. Jeden z ekspertów zajmujący się social media poinformował, że nowość może zostać wprowadzona w kolejnej wersji aplikacji. 

W tej chwili przycisk "Usuń" jest już widoczny w oknie rozmowy. Konwersacja usunięta za jego pomocą znika jednak wyłącznie z konta nadawcy. Odbiorca wciąż ją widzi. Nowa funkcja ma pozwalać kasować wpisy na obu kontach. 

Wprowadzenie nowego przycisku nie zostało oficjalnie potwierdzone. Odkrycie funkcji może oznaczać, że Facebook jedynie ją testuje. Tak jak w przypadku wielu innych nowości ostateczna decyzja zostanie analizie reakcji użytkowników. Pierwsze informacje o nowej funkcji pojawiły się w październiku.

Inne komunikatory, takie jak Telegram, podobną funkcję wprowadziły ponad rok temu. Usuwanie wiadomości jest też możliwe w aplikacji WhatsApp, drugim komunikatorze należącym do Marka Zuckbergerga. 

Czytaj też: Facebook i Instagram wprowadzają ważne narzędzie. Pozwolą kontrolować czas spędzony w serwisie

Według części ekspertów na których powołuje się Businnes Insider wprowadzenie funkcji usuwania wiadomości może mieć negatywne skutki. W ten sposób mogą być bowiem kasowane dowody na nękanie jakiejś osoby lub przesyłanie jej niechcianych, nieodpowiednich treści. 

***

Zanim Google dotarło na Wyspy Owcze, mieszkańcy poradzili sobie sami. Zamontowali kamery na owcach

Więcej o: