Zarezerwujesz stolik lub zamówisz tort w Mapach Google. Ciekawa nowość

Google wprowadza w Mapach ciekawe ułatwienie dla osób chcących skontaktować się z lokalnym sklepem, cukiernią czy restauracją. Od teraz będą mogły zadać istotne pytania poprzez komunikator wbudowany w aplikację.

Od pewnego czasu Google serwuje nam sporo nowości w aplikacji Mapy. W czerwcu zmienił się interfejs i szata graficzna Map, nieco później pojawiły się funkcję ułatwiające znalezienie restauracji czy baru, a ostatnio Google wprowadził ciekawe nowości dla osób korzystających z transportu publicznego.

Na tym jednak nie koniec. Firma ogłosiła właśnie na swoim blogu wprowadzenie w aplikacji Mapy kolejnej dużej funkcji - komunikatora.

Komunikator w Mapach GoogleKomunikator w Mapach Google fot. Google / zdjęcie kadrowane

To kolejna zmiana ułatwiająca znalezienie interesującego nas lokalu czy sklepu. Wprowadzenie wiadomości pozwoli w łatwy i szybki sposób skontaktować się z firmą. Dzięki temu będziemy mogli szybko i łatwo dopytać o dostępność konkretnego produktu w sklepie lub zamówić urodzinowy tort w pobliskiej cukierni.

 

Dotychczas Google umożliwiał jedynie kontakt telefoniczny przez aplikację Map. Wiadomości tekstowe mają ułatwić komunikację między klientem, a lokalną firmą w sytuacjach, gdy rozmowa telefoniczna nie wchodzi w grę.

Wysyłanie wiadomości do firm daje ci możliwość zadania pytania bez konieczności wykonywania połączenia telefonicznego dzięki czemu możesz zamówić tort na urodziny swojej mamy będąc w autobusie bądź dowiedzieć się czy sklep obuwniczy ma twój rozmiar bez konieczności "wiszenia" na linii

- tłumaczy Google na swoim blogu.

Możliwość wysłania wiadomości poprzez komunikator w Mapach Google będzie uzależniona od tego czy dana firma wyrazi zgodę na taką formę kontaktu. Wchodząc w szczegóły konkretnego miejsca, obok przycisku "Zadzwoń" zobaczymy wtedy ikonę "Wiadomość".

 

Google umożliwi również przejrzenie całej historii konwersacji z różnymi firmami. Na rozwijanym pasku z lewej strony pojawi się opcja "Wiadomości".

Nowa funkcja będzie dostępna na telefonach z Androidem i iOS. Będzie pojawiała się stopniowa na telefonach kolejnych użytkowników. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość.

Czytaj też: Mapy Google dla zaawansowanych. Podpowiadamy jak wykorzystać pełnię możliwości aplikacji [PORADNIK]

Więcej o: