Szukasz najlepszego czytnika e-booków? Zobacz modele 3 najpopularniejszych marek

Czytnik e-booków to doskonałe rozwiązanie dla każdego miłośnika książek. Znakomicie sprawdza się on zarówno w podróży, jak i na co dzień jako nowoczesna alternatywa dla klasycznych, papierowych tomów. Zobacz czytniki trzech przodujących na rynku firm i wybierz model najlepiej dopasowany do twoich potrzeb.

Obecny rozwój technologii sprzyja nie tylko miłośnikom elektronicznych gadżetów, ale także wszystkim zagorzałym czytelnikom. Dzięki nowoczesnym czytnikom e-booków, które pozwalają oddawać się lekturze w każdym miejscu bez konieczności dźwigania ze sobą ciężkich i nieporęcznych książek, czytanie stało się jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Ich zaletą są przede wszystkim niewielkie wymiary oraz dostępność wielu różnorodnych opcji, które dodatkowo wpływają na komfort lektury. Popularność czytników stale wzrasta, przez co na rynku wciąż pojawiają się nowe, udoskonalone modele, które mają za zadanie jeszcze bardziej umilić nam tę i tak bardzo przyjemną rozrywkę. 

Czytniki KINDLE

Czytniki marki Kindle cieszą się w Polsce największą popularnością. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka różnych modeli, lecz do najczęściej wybieranych wciąż należy Paperwhite. Zarówno trzecia, jak i czwarta generacja tego czytnika wyposażona jest w nowoczesny ekran e-ink imitujący zwykły papier, który nie odbija światła, umożliwiając czytanie nawet w pełnym słońcu. Dodatkowo wbudowana regulacja doświetlenia pozwala na korzystanie z czytnika nie tylko w dzień, ale także w nocy. Model ten gwarantuje również płynnie działający interfejs oraz wydajną baterię. Ponadto prawie wszystkie księgarnie internetowe oferują natychmiastową wysyłkę e-booków na Kindle, dzięki czemu od razu możemy cieszyć zakupionymi książkami, które już po chwili mamy na czytniku. 

Czytniki POCKETBOOK

Oferta czytników marki PocketBook jest bardzo rozbudowana. Znajdziemy tu modele z każdej półki cenowej - zaczynając od najbardziej podstawowych tj. Basic, przez Touch Lux, aż po te technologicznie zaawansowane jak InkPad. W zależności od potrzeb możemy zaopatrzyć się w czytnik wyposażony w wiele aplikacji oraz rozbudowanych funkcji lub ten dla nieco mniej wymagających użytkowników. W każdym modelu PocketBook dostępna jest jednak aplikacja Legimi, która umożliwia czytanie książek z abonamentu (kilkadziesiąt tysięcy tytułów) bezpośrednio na czytniku, dzięki czemu możemy zaoszczędzić miejsce na dysku.

Czytniki INKBOOK

Trzecią najpopularniejszą na polskim rynku marką oferującą czytniki e-booków jest InkBook. Modele tej firmy są smukłe, poręczne oraz wszechstronne i gwarantują nam wysoką jakość przy stosunkowo niskiej cenie. Czytniki InkBook zapewniają najważniejsze funkcje niezbędne przy czytaniu ebooków: doświetlenie, wsparcie dla książkowych formatów, zmianę wyglądu tekstu oraz dodatkowo wiele możliwości personalizacji, które jeszcze bardziej zwiększają komfort każdej lektury. Najpopularniejsze modele tej marki to: Classic, Explore oraz Lumos.

Więcej o: