Smartfony z ekranem do 5 cali. Jaki mały smartfon wybrać? Przegląd ofert

Poszukujesz małego smartfona, który będzie wygodnie leżał w ręce? Wybraliśmy kilka solidnych propozycji, z których każdy model ma ekran nie większy niż 5 cali.

Małe smartfony to niestety niewielki segment rynku i bardzo ciężko jest trafić na solidny model, który będzie miał dobre parametry techniczne, a przy tym wygodnie zmieści się w dłoni. Jedną z lepszych propozycji są starsze modele telefonów od Apple - iPhone 6s, SE, 7 oraz 8 mieszczą się w proponowanej przez nas grupie. Niestety również Apple odszedł od małych smartfonów i nowsze modele są już znacznie większe. Niemniej, jeśli nie zależy nam na telefonie najnowszej generacji, to stare iPhone'y wciąż są solidną propozycją.

iPhone SEiPhone SE Apple (fot. apple.com)

Małe smartfony znajdziemy również w ofercie takich producentów, jak Manta, MyPhone czy Wiko. Niestety musimy liczyć się z tym, że nie będą to najmocniejsze urządzenia. Jednak naszym zdaniem są to solidne propozycje dla osób, które nie oczekują od smartfona najnowocześniejszych funkcji czy dodatkowych usprawnień. Poniżej znajdziecie kilka wybranych przez nas modeli - wszystkie prezentowane smartfony mają ekran nie większy niż 5-cali. 

 

Więcej o: