Jaki pad do PC wybrać? Nasze propozycje na każdą kieszeń [Przegląd]

Granie na komputerze kojarzy się przede wszystkim z myszą i klawiaturą, jednak w wielu tytułach pad sprawdzi się równie dobrze, a czasem nawet lepiej. Wybraliśmy kilka najciekawszych padów, które łatwo podłączyć do PC.

Wiele gier, zwłaszcza przeniesionych z konsol, nie ma dobrze zoptymalizowanego sterowania pod mysz i klawiaturę. W takich przypadkach pad okazuje się bardzo przydatnym rozwiązaniem.

Pad od Xbox One i Xbox Elite

Najczęściej polecanym wyborem dla graczy komputerowych będzie pad od konsoli Xbox One, ponieważ bez większych problemów podłączymy go do PC pracującego na systemie Windows 10 (za pomocą kabla lub bluetootha). Nie jest wymagane instalowane dodatkowego oprogramowania, dzięki czemu możemy grać z pomocą pada od razu po podłączeniu go do komputera. Wiele osób uważa również, że pad od Xboxa One jest on ergonomiczny i bardzo solidnie wykonany. Zasilany jest dwoma bateriami AA. 

Pad Xbox ElitePad Xbox Elite fot. materiały producenta

Xbox Elite to z kolei droższa i dużo lepsza wersja podstawowego pada. Jest bardzo solidnie wykonany i świetnie współpracuje zarówno z konsolą jak i systemem Windows 10. Bez problemu współgra z większością gier, także tymi ze sklepu Windows, z czym wiele innych padów może mieć problem. 

Inne pady do PC

Gracze korzystający z platformy Steam mają także ułatwiony sposób korzystania z padów takich jak DualShock 4 od PlayStation 4, Razer Raiju Ultimate czy Nintendo Switch Pro Controller, jednak nie wszystkie gry będą tak dobrze współpracować z nimi jak z kontrolerem od konsoli Xbox. Niemniej są to solidne, bardzo dobre jakościowo propozycje. Ich podłączenie do PC może wymagać dodatkowego oprogramowania, jednak dla wielu graczy nie będzie to przeszkodą. Na rynku znajdziemy również modele innych marek kierowanych do graczy, jak Tracer czy Logitech. Poniżej kilka naszych propozycji. 

Więcej o: