Znamy ceny nowych smartfonów Samsunga. Galaxy S10+ będzie naprawdę drogi

Bartłomiej Pawlak, Londyn
Poznaliśmy właśnie ceny świeżo zaprezentowanych flagowców Samsunga - Galaxy S10 i S10 Plus oraz budżetowego Galaxy S10e. Za najlepiej wyposażoną wersję trzeba będzie zapłacić niemal 7 tys. zł.

W środę wieczorem Samsung zaprezentował wyczekiwane od miesięcy smartfony Galaxy S10. Nowy model Koreańczyków zapowiada się na prawdziwego króla segmentu i wszystko wskazuje na to, że mocno namiesza na rynku.

W tym roku, producent zamiast dwóch pokazał aż trzy wersje swojego flagowca - mniejszego Galaxy S10 i większego S10 Plus oraz bardziej budżetową propozycję w postaci Galaxy S10e. Smartfony występują w kilku konfiguracjach różniących się od siebie przede wszystkim ilością RAM i pamięcią na dane oraz oczywiście ceną. A ta niestety nie będzie niska.

7 tys. zł za najdroższą wersję

Oficjalne ceny nowego flagowca polskim rynku będą wahać się od 4 do niemal 7 tys. złotych. Galaxy S10 będzie dostępny w dwóch wersjach różniących się pojemnością pamięci na dane - 128 GB i 512 GB zapłacimy odpowiednio 3999 zł lub 4999 zł.

Jeszcze droższy będzie większy z flagowych Samsungów - Galaxy S10 Plus. Jego podstawowa wersja została wyposażona w 128 GB pamięci wewnętrznej i będzie oferowana w cenie 4399 zł.

Znacznie droższa będzie konfiguracją z 512 GB miejsca na dane - jej cena to aż 5499 zł. Warto jednak wspomnieć, że w zamian dostajemy też obudowę ceramiczną, zamiast szklanej.

Samsung zaprezentował smartfony Galaxy S10, S10 Plus i S10eSamsung zaprezentował smartfony Galaxy S10, S10 Plus i S10e fot. Bartłomiej Pawlak, Londyn / Next.Gazeta.pl

Dostępna będą jednak także edycja specjalna (również ceramiczna) wyposażona rekordowo dużo, bo aż 12 GB pamięci RAM i 1 TB miejsca na dane. Oczywiście - jak można się spodziewać - będzie też rekordowo droga - na polskim rynku będzie kosztować aż 6999 zł.

"Tani" Galaxy S10e za ponad 3 tys. zł

Może się zatem okazać, że tańsza odmiana flagowców Samsunga - Galaxy S10e będzie bardziej opłacalnym telefonem. W zamian za pewne ustępstwa i 6 GB, zamiast 8 GB pamięci RAM dostaniemy ten smartfona za 3299 zł.

Wciąż nie są to małe pieniądze, jednak warto pamiętać, że Galaxy S10e niewiele odstaje od flagowych S10 i S10 Plus, które są znacznie droższe.

Przedsprzedaż smartfonów już się rozpoczęła i potrwa do 7 marca. Dzień później telefon trafi już do sklepów w Polsce. Kupując jeden z telefonów w przedsprzedaży Samsung dorzuca do zestawu bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds.

Więcej na temat świeżo pokazanych smartfonów Galaxy S10, S10 Plus i S10e dowiecie się z artykułu prosto z premiery w Londynie.

Więcej o: