Netflix testuje bardzo tani pakiet na smartfony. W Polsce to mógłby być hit

Bartłomiej Pawlak
Netflix testuje nowy, bardzo tani pakiet. Jeśli w przyszłości zostanie wprowadzony w Polsce, może stać się hitem. Zapewne przekona większość osób, które nie spoglądały w stronę Netfliksa właśnie ze względu na wysokie ceny.
Zobacz wideo

Netflix ostatnio dość sporo eksperymentuje. Podobno nie jest zadowolony z obecnego stanu rzeczy, gdy kilku znajomych opłaca jedno konto. Oficjalnie jednak firma nigdy nie narzekała na ten proceder i nie zamierza z nim specjalnie walczyć, ale szuka sposobu, aby zwiększyć zyski.

Netflix wprowadzi nowy, tańszy pakiet?

Teraz Netflix wpadł na pomysł, dzięki któremu może przekonać do siebie wielu dotąd niezdecydowanych użytkowników. Jak donosi Economic Times, serwis testuje nowy, bardzo tani pakiet. Przynajmniej na razie wyłącznie na rynku indyjskim.

Taki budżetowy plan kosztuje tam 250 rupii, czyli 13,75 zł za miesiąc. Jest więc dwukrotnie tańszy od pakietu podstawowego (500 rupii) i ponad trzykrotnie od Premium (800 rupii).

W zamian trzeba pogodzić się jednak z kilkoma niedogodnościami. Podobnie, jak w przypadku pakietu podstawowego, filmy i seriale oglądać można w jakości SD i tylko na jednym ekranie jednocześnie. Haczyk tkwi w tym, że najtańszy pakiet pozwala na skorzystanie z Netfliksa wyłącznie na urządzeniu mobilnym, np. smartfonie.

Czy to ma sens?

W zamian za rezygnację z filmów na komputerze i Smart TV mamy tu więc znacznie niższą stawkę miesięczną. Oczywiście wielu użytkowników nie mogłoby pogodzić się z taką wadą, dlatego "pakiet mobilny" ich nie przekona.

Być może jednak ci, którzy filmy i seriale i tak oglądają najczęściej na smartfonach, dzięki tańszemu pakietowi zaczną korzystać z usług Netfliksa. Najtańszy pakiet byłby też dobrym sposobem, aby zapoznać się z ofertą platformy. Tym bardziej, że firma na niektórych rynkach nie oferuje możliwości przetestowania platformy za darmo przez pierwszy miesiąc.

Co więcej, taka opcja właśnie zniknęła również ze strony Netfliksa również w Polsce. Chcąc więc zapoznać się z jego możliwościami musimy zapłacić za jeden z pakietów. Na razie firma twierdzi, że darmowy miesiąc zniknął w Polsce tylko w ramach testów, jednak prawdopodobne jest, że już nie wróci.

Cennik Netfliksa w PolsceCennik Netfliksa w Polsce fot. screen ze strony Netflix

Tani Netflix również w Polsce?

Bardzo możliwe, że Netflix rozszerzy testy taniego pakietu na inne kraje. Niestety nie wiadomo czy jednym z nich będzie Polska. O komentarz na ten temat zapytaliśmy biuro prasowe Netfliksa i gdy tylko się pojawi, zaktualizujemy artykuł.

Niewykluczone jednak, że gdyby plan na urządzenia mobilne pojawił się nad Wisłą cena byłaby nieco wyższa. Obecnie cennik Netfliksa jest w Polsce mniej atrakcyjny niż w Indiach, a kwoty wynoszą 34, 43 lub 52 zł. Gdyby najtańszy pakiet również u nas miał być dwukrotnie tańszy od podstawowego, kosztowałby 17 zł miesięcznie.

Dla porównania ceny Amazon Prime Video i HBO Go są znacznie niższe. Ten pierwszy standardowo kosztuje 5,99 euro (25,75 zł) miesięcznie, jednak przez pierwsze pół roku płacimy tylko 2,99 euro (12,85 zł) za miesiąc. HBO Go to wydatek 19,90 zł miesięcznie, a pierwsze 30 dni są za darmo.

Czytaj też: Netflix traci 2 miliardy dolarów rocznie przez to, że dzielimy się kontami? To oczywista bzdura

Zobacz wideo
Więcej o: