Szukasz alternatywy dla Messengera? Oto cztery komunikatory, które zapewnią ci większą prywatność

Daniel Maikowski
Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów. Wycieki danych z Facebooka sprawiły jednak, że coraz więcej osób chce opuścić internetową bańkę stworzoną przez Marka Zuckerberga. Oto cztery komunikatory, które mogą być dobrą alternatywą dla Messengera.
Zobacz wideo

[Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o najlepszych komunikatorach oraz ich wadach i zaletach, to koniecznie obejrzyjcie wideo, które znajduje się powyżej]

TELEGRAM - O tym, jak bardzo bezpieczny jest ten komunikator świadczy choćby fakt, że w ubiegłym roku Rosja zakazała jego używania. Powód? Twórcy aplikacji nie chcieli dostarczyć rosyjskim służbom kluczy, które pozwoliłyby odszyfrować wiadomości wysyłane przez użytkowników

Telegram oferuje kilka ciekawych funkcji, ale najważniejsza z nich to TAJNE ROZMOWY. Są one w pełni szyfrowane i przypisane tylko do jednego konkretnego urządzenia. Oznacza to, że jeśli ktoś zaloguje się na naszym koncie na innym telefonie lub komputerze, to nie uzyska do nich dostępu.

SIGNAL - Signal działa na podobnej zasadzie, co Telegram. Aplikacja szyfruje wiadomości tekstowe, rozmowy głosowe, ale i wideorozmowy, których w Telegramie nie znajdziemy.

Signal może również stać się naszym domyślnym komunikatorem SMS, ale należy pamiętać, że jeśli wyślemy wiadomości osobom, które nie korzystają z tego komunikatora, to nie będą one szyfrowane.

VIBER - komunikator, który jest dedykowany nieco młodszym użytkownikom, ale również skupia się na prywatności. Domyślnie szyfruje wiadomości tekstowe, wideorozmowy i rozmowy głosowe.

Ciekawą funkcją są też wiadomości wideo. Możemy nagrać 30-sekundowy klip, a następnie wysłać go naszym znajomym. Oczywiście takie nagranie będzie w pełni szyfrowane.

WHATSAPP - WhatsApp już od kilku lat jest własnością Facebooka. Dlatego, jeśli nie ufacie serwisowi Marka Zuckerberga, to z zaufaniem do WhatsAppa również możecie mieć mały problem.

Nie zmienia to faktu, że WhatsApp jest jednym z najlepszych komunikatorów na rynku. Szyfrowanie rozmów jest tu domyślne i nie trzeba go aktywować samodzielnie, tak jak w przypadku Messengera.

Więcej o: