Google Fit dostępne na iOS i Apple Watch. Aplikację można już pobierać z App Store

Aplikacja Google Fit do dziś była dostępna wyłącznie dla urządzeń z systemem Android. Gigant Mountain View postanowił rozszerzyć dostępność usługi o kolejną platformę. Od teraz Google Fit można ściągać na smartfony z iOS. Działa też na zegarku Apple Watch.
Zobacz wideo

Google Fit to aplikacja sportowa wyszukiwarkowego giganta. Od początku pozwalała na stałe monitorowanie swojej aktywności fizycznej, liczy krotki, czas spędzony w ruchu oraz spalone kalorie. W dobie siedzącego trybu życia umożliwia łatwe kontrolowanie swojej aktywności.

Kilka miesięcy temu usługa została gruntownie przebudowana. Dodano m.in. system punktów przyznawanych minuty spędzone w ruchu oraz tzw. punkty kardio, a więc aktywność serca. Użytkownik może samodzielnie ustawić dzienny i tygodniowy cel, który później będzie próbował osiągnąć. Aplikacja zachęca użytkownika do zachowania aktywności fizycznej zalecanej przez Światową Organizację Zdrowia.

Google Fit teraz na iOS i Apple Watch

Dotychczas dostępność Google Fit ograniczała się jedynie do systemu Android. Teraz Google poinformował, że została rozszerzona również o urządzenia z iOS. Co więcej, aplikacja zapewnia wsparcie dla zegarka sportowego Apple Watch. Warto zaznaczyć, że Google Fit zachował wszystkie funkcje znane z wersja dla systemu operacyjnego od Google.

Google Fit dostępne na iOS i Apple WatchGoogle Fit dostępne na iOS i Apple Watch fot. Google (blog.google)

Google przygotował aplikację Fit tak, aby przesiadka na nią była dla posiadaczy iPhone'ów jak najłatwiejsza. Google Fit pozwala na zsynchronizowanie danych z aplikacji takich jak Sleep Cycle, Nike Run Club czy Headspace, które są połączone z Apple Health.

Google Fit dla urządzeń z systemem iOS jest już dostępny do pobrania z App Store.

Wersję dla smartfonów z Androidem możecie oczywiście pobrać z Google Play.

Czytaj też: Nie wszystko złoto, co Google stworzył. Przedstawiamy 7 porażek internetowego giganta

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed