CD Projekt zapowiada: Cyberpunk 2077 to nie wszystko. Będzie druga superprodukcja

Adam Kiciński, prezes CD Projekt, potwierdził, że do 2021 zobaczymy nie tylko "Cyberpunka 2077", lecz także jeszcze jedną superprodukcję.
Zobacz wideo

Adam Kiciński, prezes CD Projekt, podczas konferencji Wall Street Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w Karpaczu potwierdził, że jego spółka pracuje nad drugą superprodukcją. "Cyberpunk 2077" którego zwiastun widzieliśmy niemal rok temu, nie będzie więc jedyną dużą grą, który ma trafić do sprzedaży do roku 2021. 

Chcemy wydawać więcej, taki jest plan, żeby w produkcji były jednocześnie dwie gry. Chcemy rosnąć, nie jesteśmy zaspokojeni

- stwierdził szef CD Projekt.

Kiciński nie zdradził szczegółów dotyczących nowej produkcji, ale wyraźnie zaznaczył, że w kręgu zainteresowań firmy jest segment RPG, czyli, w największym skrócie, segment gier fabularnych.

CD Projekt stawia na Kraków i Wrocław

Podczas konferencji szef największej polskiej firmy zajmującej się grami odniósł się też do innych planów.

Chcemy, żeby nasze brandy stały się wieczne. Jak brandy amerykańskie, które wchodzą na stałe do kultury, na pokolenia

- powiedział Kiciński.

Chcemy mieć dwa teamy wielkości ekipy Cyberpunk, mocno rozwijać Kraków i Wrocław, gdzie obecnie jest odpowiednio 90 i 30 osób

- dodał.

Czytaj też: CD Projekt: nad grą "Cyberpunk 2077" pracuje 400 osób. To o 150 więcej niż nad hitowym "Wiedźminem 3"

Prezes firmy zapowiedział też możliwość kolejnych przejęć. W ubiegłym roku w skład CD Projekt weszło wrocławskie studio deweloperskie Strange New Things. Na jego bazie CD Projekt Red, należący do CD Projekt, otworzył nowe studio - CD Projekt Red Wrocław. 

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED, deweloper gier wideo z gatunku RPG, i GOG globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", obecnie trwają prace nad "Cyberpunk 2077". 

Zobacz wideo
Więcej o: