Polacy szykują remake kultowej serii Blair Witch. Jest przerażający trailer i data premiery

Blair Witch to jedna z najsłynniejszych serii horrorów w historii gier. Teraz za kultową markę zabrało się studio Bloober Team. Na targach E3 Polacy pokazali zwiastun gry.
Zobacz wideo

Blair Witch będzie pierwszoosobowym survival horrorem, który swoim klimatem i fabułą nawiązywać ma do słynnej trylogii z lat 90-tych, która niejednego gracza przyprawiała o szybsze bicie serca.

Akcja Blair Witch została osadzona w 1996 roku. W grze wcielamy się w postać mężczyzny, który udaje się do lasu w poszukiwaniu zaginionego chłopca. Póki co, o produkcji polskiego studia Bloober Team wiele więcej nie wiemy, bo sama zapowiedź jest dość tajemnicza.

 

Blair Witch już 30 sierpnia

Wiemy natomiast, że gra ukaże się w sprzedaży już 30 sierpnia br. i trafi na PC-ty oraz konsolę Xbox One. Będzie dostępna w usługach będzie dostępna w usługach Xbox Game Pass i Xbox Game Pass Ultimate.

Póki co, trudno wyrokować, czy nowy Blair Witch okaże się solidną produkcją, czy też będzie to po prostu żerowanie na sentymencie graczy. Nadzieje w nasze serca wlewa z pewnością fakt, że krakowskie studio Bloober Team specjalizuje się w horrorach, a na swoim koncie ma m.in. ciepło przyjęte Layers of Fear.

Więcej o: