Efekt Keanu? Cyberpunk 2077 na ustach całego świata. Gra trafiła na szczyt listy bestsellerów Steama. W kilka godzin!

Daniel Maikowski
CD Projekt RED (a w zasadzie Keanu Reeves) ledwo co ogłosił datę premiery gry Cyberpunk 2077, a ta już bije rekordy popularności w przedsprzedaży. W zaledwie kilka godzin tytuł polskiego studia trafił na listę bestsellerów platformy Steam. To się nazwa tempo!
Zobacz wideo

Cyberpunk 2077 znów skradł całe show Microsoftu na targach E3 w Los Angeles. Rok temu gra została zaprezentowana w iście hollywoodzkim stylu i wywołała owacje na stojąco. W tym roku również było zdecydowanie hollywoodzko, bo o produkcji CD Projektu opowiadał nam ze sceny sam Keanu Reeves.

 

Okazało się jednak, że aktor znany z filmowych trylogii "Matrix" oraz "John Wick" jest nie tylko ambasadorem Cyberpunka 2077, lecz także występuje w produkcji. "Pobudka, Samuraju! Czas puścić to miasto z dymem" - mówi grana przez Reevesa postać do głównego bohatera gry pod koniec fenomenalnego zwiastuna gry.

Gdy Reeves pojawił się na scenie Microsoft Theater, zgromadzona publiczność oszalała. "Zapierasz dech w piersiach" - wykrzyczał do gwiazdora jeden z uczestników konferencji. O udziale aktora w polskiej grze niemal natychmiast zaczęły się rozpisywać się media z całego świata - i to nie tylko te poświęcone branży gier. #Keanu Reeves to w ostatnich godzinach również jeden z popularniejszych hashtagów na Twitterze.

Bestsellery platformy SteamBestsellery platformy Steam fot. DM

Cyberpunk 2077 na liście bestsellerów Steama

O tym, że Keanu Reeves okazał się dla CD Projektu strzałem w dziesiątkę, może również świadczyć fakt, że dosłownie kilka godzin po ogłoszeniu daty premiery Cyberpunka 2077 i rozpoczęcia przedsprzedaży tytuł trafił na pierwsze miejsce na liście bestsellerów platformy Steam

Zainteresowanie Cyberpunkiem jest gigantyczne również w Polsce. Przez kilka godzin strona oficjalnego sklepu nie działała z powodu zbyt dużej liczby odwiedzającej ją osób. Teraz sklep znów działa, ale żeby zamówić swój egzemplarz gry CD Projektu, nadal trzeba uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Oczywiście nawet bez wsparcia Reevesa Cyberpunk 2077 był jedną z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat. Nie ma jednak wątpliwości, że jego obecność może jeszcze bardziej przyczynić się do marketingowego, a w konsekwencji również komercyjnego sukcesu CD Projektu i Cyberpunka 2077.

Cyberpunk 2077 trafi do graczy 16 kwietnia 2020. Na poznanie sekretów Night City poczekamy więc jeszcze (co najmniej) ponad pół roku. Gra będzie dostępna w dwóch edycjach - standardowej i kolekcjonerskiej. Więcej na temat poszczególnych wydań przeczytasz w tym miejscu.

Więcej o: