Mapy Google z nowymi możliwościami. Kierowcy powinni być w końcu w pełni usatysfakcjonowani

Mapy Google, w przeciwieństwie do konkurencyjnych aplikacji, nie pozwalały jak dotąd zgłaszać utrudnień na drodze. Nie komunikowały także kierowców o kontrolach prędkości. Na szczęście Google zdecydował się to zmienić.
Zobacz wideo

Mapy Google stają się wreszcie pełnowartościową, autonomiczną aplikacją nawigacyjną dla kierowców, która nie będzie już odstawać od swoich konkurentów, jak Yanosik czy Automapy. Od dziś, podobnie jak konkurenci, pozwoli zgłosić utrudnienia na drodze takie jak korki czy wypadki oraz poinformuje uczestników ruchu drogowego o kontroli prędkości.

Zmiany w aplikacji

Kilka dni temu Google dodał w swoich mapach inne funkcje, których appka jak dotąd nie miała, przegrywając z konkurencją. Pojawił się prędkościomierz, który poinformuje nas o limitach szybkości na danej trasie.

Dodatkowo, firma zapowiedziała wprowadzenie w najbliższej perspektywie zakładki „Dla Ciebie”, która w oparciu o preferencje użytkownika zasugeruje atrakcyjne miejsca do odwiedzenia oraz VPS (Visual Positioning System), który doprowadzi nas do docelowej lokalizacji, korzystając z podglądu otoczenia przy użyciu włączonej kamery smartfona.

Więcej o: