Elon Musk chce podłączyć Marsa do sieci, ale na Twitterze "myli go" z Księżycem

Elon Musk wrzucił na Twittera grafikę z podpisem "Zasiedlić Marsa". Obok pojawiła się jednak fotografia Księżyca podczas zaćmienia. Czyżby zatem Musk pomylił Czerwoną Planetę na naszym naturalnym satelitą? A może to celowe działanie?

Elon Musk i założona przez niego firma SpaceX od wielu lat marzą o podboju Marsa. Planują wysłanie człowieka na Czerwoną Planetę już w najbliższej dekadzie, a celem jest założenie stałej bazy dla przyszłych kolonizatorów. Co więcej Musk chce "podłączyć" Marsa do "internetu" przez budowę sieci satelitów Starlink.

Szef SpaceX zapowiedział to podczas ostatniej konferencji w Seattle. Musk zauważył bowiem, że na Czerwonej Planecie nie ma rozbudowanej sieci, tak jak na Ziemi, a przyszli kolonizatorzy będą potrzebowali kontaktu z naszą planetą. Mają tego dokonać satelity Starlink, które w maju zaczęły tworzyć siatkę dostarczającą Ziemi internet z kosmosu.

Musk nie rozróżnia Księżyca i Marsa?

Tymczasem na twitterowym koncie ekscentrycznego miliardera pojawiła się grafika z hasłem "Occupy Mars" (pol. "Zasiedlić Marsa") z fotografią czerwonego obiektu przypominającego pobliską nam planetę. Wystarczy jednak chwila, aby zorientować się, że na zdjęciu zamiast Marsa widoczny jest Księżyc podczas zaćmienia, kiedy przybiera właśnie charakterystyczny rdzawy kolor.

Można więc podejrzewać, że Elon Musk (lub któryś z jego pracowników) zwyczajnie pomylił pobliską nam planetę i naturalnego satelitę Ziemi. Użytkownicy Twittera wykorzystali okazję, aby wytknąć Elonowi Muskowi błąd.

Miliarder w swoim stylu przemienił sprawę w żart dodając tylko, że Księżyc również zamierza skolonizować. Czyżby zatem próbował "wykręcić się" ze swojego błędu? Być może, jednak wiele osób w to nie wierzy. Musk jest w końcu twórcą i szefem jednej z najbardziej aktywnych firm w branży kosmicznej i tak elementarną wiedzę o astronomii zapewne posiada.

Niektórzy ostatni wpis Muska łączą jednak z jednym z tweetów Donalda Trumpa, w którym to amerykański prezydent napisał, że Księżyc jest częścią Marsa. "Powinni [naukowcy NASA - przyp. red.] skupić się na znacznie większych rzeczach, które robimy, w tym na Marsie (którego częścią jest Księżyc)" - stwierdził Trump.

Dla części komentujących ostatni wpis Elona Muska nie był zatem pomyłką, a żartobliwym nawiązaniem do głośnej wpadki prezydenta USA. Prawdy jednak prawdopodobnie nigdy nie poznamy, choć trzeba pamiętać, że Musk już niejednokrotnie zaliczał głośne wpadki na Twitterze.

Czytaj też: Naukowcy odkryli dwie wyjątkowe planety. Jedna z nich jest bardzo podobna do Ziemi

Więcej o:
Komentarze (23)
Elon Musk chce podłączyć Marsa do sieci, ale na Twitterze "myli go" z Księżycem. Czy to na pewno pomyłka?
Zaloguj się
 • silthor

  Oceniono 3 razy 3

  I tak największą wpadką jest pomysł zasiedlania (kolonizowania) Marsa. A już szczególnie zanim w ogóle spróbowaliśmy tego na Księżycu. Niebywałe koszty i ryzyko dla 'kolonizatorów'. Po co wysyłać ludzi w miejsce, w którym nie ma żadnych warunków do życia? Poza zapotrzebowaniem Muska na sławę i rozgłos nie ma żadnych powodów.

 • jac_l_w

  Oceniono 3 razy 3

  Musk pisze z tego konta, które miał w zeszłym tygodniu skasować, czy założył nowe?

 • radek_sziwa

  Oceniono 10 razy 2

  Wy to macie w tym next problemy z logicznym myśleniem i łączeniem faktów, że o tłumaczeniu z angielskiego nawet nie wspomnę. Trump nie zaliczył żadnej "wpadki", sens jego słów jest taki, że zanim skolonizujemy Marsa najpierw skolonizujemy Księżyc i te programy się ze soba łączą i sa jednym. W tym sensie Księżyc jest częścią Marsa. Jaki trzeba mieć iloraz inteligenci aby tego nie rozumieć?

 • granatowy tulipan pustynny

  Oceniono 1 raz 1

  Elon Musk się zagalopował, a ma pozwolenie lub otrzymał od pana Twardowskiego na księżycu??, niech nie zapomina, że to on jest tam odpowiednikiem Trumpa

 • gadolinn

  Oceniono 3 razy 1

  "Musk zauważył bowiem, że na Czerwonej Planecie nie ma rozbudowanej sieci, tak jak na Ziemi"

  czy to nie jest cudne, że zauważył?

 • trarjei

  Oceniono 3 razy 1

  O k*wa O_O

 • gorillaglu

  0

  lol, nie są w stanie utrzymać Ziemi w stanie nadającym się do życia, a chcą osiedlać się na zimnej kulce piachu bez atmosfery zdatnej do oddychania.

 • karl.franc

  0

  A może to klasyk w stylu popełnij błąd więcej osób będzie na ten temat dyskutować

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX