Awaria Facebooka, Instagrama, WhatsAppa i Messengera. Wyjaśniono przyczynę problemów

Dziś w nocy naprawiona została ogólnoświatowa awaria Facebooka, Instagrama, Messengera i WhatsAppa. Właściciel tych portali społecznościowych wyjaśnił już przyczyny trwającej kilka godzin awarii.
Zobacz wideo

Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp wróciły już do pełnej funkcjonalności po jednej z większych awarii w historii tych portali społecznościowych. Wczoraj około godziny 16 polscy użytkownicy tych portali mogli zauważyć problemy z ładowaniem zdjęć, filmów oraz innych danych w swoich aplikacjach.

Awaria Facebooka, Instagrama, Messengera i WhatsAppa. Po kilku godzinach serwisy i aplikacje działają już bez problemów

Problemy te pojawiły się we wszystkich portalach należących obecnie do Facebooka, czyli także na Instagramie, WhatsAppie i Messengerze. Przedstawiciele firmy od razu opublikowali komunikat, z którego wynika, że od początku byli oni świadomi problemów, jakie mieli użytkownicy na całym świecie. Przyczyną problemów była operacja konserwacyjna.

O godzinie 1:49 polskiego czasu oficjalne konta Facebooka poinformowały o przywróceniu pełnej funkcjonalności portali społecznościowych. Firma przeprosiła też za wszystkie niedogodności dla użytkowników, którzy podczas awarii nie mogli w pełni korzystać z aplikacji. Problemy z działaniem portali zgłaszali użytkownicy na całym świecie. Najwięcej raportów otrzymano z Europy, Ameryki Południowej, Japonii i Stanów Zjednoczonych.

Więcej o:
Komentarze (37)
Awaria Facebooka, Instagrama, WhatsAppa i Messengera. Wyjaśniono przyczynę problemów
Zaloguj się
 • jukka2014

  Oceniono 16 razy 10

  To wyjaśnienie łykają jedynie ludzie o zerowym wyobrażeniu jak działają podstawowe w internecie. Konserwacja :)

 • diabel-tasmasnki-reaktywacja-d

  Oceniono 10 razy 6

  A pornHub działa niezawodnie

 • spyderman2

  Oceniono 6 razy 6

  z powodu awarii ruskie i pisowskie trole nie mają gdzie wychwalać komuszej pisowskie zmiany. TW jarosław Balbina, TW kójda, TW pitrowicz, TW wolfgang, TW przybłeda itd. zmartwieni bo spadają im notowania u sÓwerena

 • spyderman2

  Oceniono 7 razy 5

  a pisowska martusia wiecznie dziewica z 3 dzieckiem a każde z innego fallusa gdzie wrzuci fotki z luksusowych wakacji???

 • sanczozlamanczo

  Oceniono 15 razy 5

  tym, którzy popełnili samobójstwo w rozpaczy, że ich świat zniknął już ta diagnoza nie pomoże

 • baxter21

  Oceniono 7 razy 3

  I szkoda ze naprawili ten badziew. Przynajmniej spora cześć społeczeństw mogła zauważyć coś ze świata realnego a nie siedzieć wiecznie z telefonem przy dziobie.
  Chcemy jeszcze !!! Dla dobra ludzkości

 • romek-z

  Oceniono 5 razy 3

  "Przyczyną problemów była operacja konserwacyjna." ????
  Żenujące. Zmiany konserwacyjne są robione codziennie i nie powodują problemów, ale poprawiają coś. Tym razem zmiana konserwacyjna została źle pomyślana i źle wykonana. Ale dokładniejszej przyczyny FB oczywiście nie poda.

 • 174pit

  Oceniono 7 razy 3

  Przyczyną awarii była antycypacycyjna konserwacja partycypacji procesorów antyprecesyjnych.

 • greeg99

  Oceniono 2 razy 2

  Wczoraj miałem połączenie przychodzące z WhattsApp z nieznanego numeru i po odebraniu włączyło mnie do rozmowy dwóch obcych mi osób a oni nie byli nawet świadomi, że ktoś trzeci słyszy ich rozmowę .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX