Awaria Facebooka, Instagrama, WhatsAppa i Messengera. Wyjaśniono przyczynę problemów

Dziś w nocy naprawiona została ogólnoświatowa awaria Facebooka, Instagrama, Messengera i WhatsAppa. Właściciel tych portali społecznościowych wyjaśnił już przyczyny trwającej kilka godzin awarii.
Zobacz wideo

Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp wróciły już do pełnej funkcjonalności po jednej z większych awarii w historii tych portali społecznościowych. Wczoraj około godziny 16 polscy użytkownicy tych portali mogli zauważyć problemy z ładowaniem zdjęć, filmów oraz innych danych w swoich aplikacjach.

Awaria Facebooka, Instagrama, Messengera i WhatsAppa. Po kilku godzinach serwisy i aplikacje działają już bez problemów

Problemy te pojawiły się we wszystkich portalach należących obecnie do Facebooka, czyli także na Instagramie, WhatsAppie i Messengerze. Przedstawiciele firmy od razu opublikowali komunikat, z którego wynika, że od początku byli oni świadomi problemów, jakie mieli użytkownicy na całym świecie. Przyczyną problemów była operacja konserwacyjna.

O godzinie 1:49 polskiego czasu oficjalne konta Facebooka poinformowały o przywróceniu pełnej funkcjonalności portali społecznościowych. Firma przeprosiła też za wszystkie niedogodności dla użytkowników, którzy podczas awarii nie mogli w pełni korzystać z aplikacji. Problemy z działaniem portali zgłaszali użytkownicy na całym świecie. Najwięcej raportów otrzymano z Europy, Ameryki Południowej, Japonii i Stanów Zjednoczonych.

Więcej o: