Ostatnia aktualizacja Windows 10 powoduje problemy. Komputery same się wyłączają

Użytkownicy Windows 10 informują o kolejnych problemach w systemie. Po ostatniej aktualizacji niektóre komputery samoczynnie resetują się. Urządzenia wyłączają się bez ostrzeżenia, co może spowodować spore problemy.

W tym tygodniu Microsoft wydał kolejną zbiorczą aktualizację dla komputerów z systemem Windows 10. Uaktualnienie wprowadziło wiele zmian, naprawiono m.in. błędy systemu i wprowadzono aktualizacje zabezpieczeń.

>>> Potrzebujesz komunikatora, który zapewni prywatność. Mamy dla ciebie kilka propozycji:

Zobacz wideo

Nowa aktualizacja Windows 10 powoduje problemy

Niestety okazuje się, że paczka obarczona była pewnymi problemami. Część użytkowników za pomocą Reddita i forum Microsoftu donosi o przypadkowych resetach komputerów z Windows 10. Po prostu ekran urządzenia gaśnie bez ostrzeżenia, a system operacyjny ładuje się od nowa.

Przypadłość jest o tyle niebezpieczna, że nie da się przewidzieć momentu, w którym komputer się wyłączy. Jeśli nie zapiszemy zmian w aplikacjach, możemy stracić je bezpowrotnie. Użytkownicy dodają, że problemy zaczęły się zaraz po instalacji zbiorczej aktualizacji.

Ekran staje się czarny, komputer wyłącza się, a następnie uruchamia ponownie przechodząc prosto do pulpitu. Tak, jakbyśmy sami chcieli uruchomić go ponownie, z tym, że nie czeka aż aplikacje się wyłączają. Nie trzeba wpisywać loginu, (komputer) nie przechodzi też do BIOS-u. (...) Problem na 100 proc. spowodowany przez ostatnią łatkę systemu Windows

- tłumaczy jeden z użytkowników Reddita.

Co do diabła dzieje się w Microsoft? Zaczynam poważnie zastanawiać się nad porzuceniem komputera z Windows i kupieniem Maca! (...) No dalej Microsoft, uporaj się z własnymi problemami, bo to przestaje już być śmieszne

- złości się inny użytkownik na forum Microsoftu.

Na razie ciężko oszacować, jak wiele użytkowników napotkało na powyższy problem. Microsoft póki co też nie odniósł się do sprawy. Możliwe jednak, że zrobi to w najbliższych dniach. Warto bowiem przypomnieć, że to nie pierwsze problemy pojawiające się po aktualizacji systemu. Niektóre okazywały się na tyle poważne, że konieczne było zupełne wycofanie uaktualnienia z rynku.

Czytaj też: Powiadomienia ze smartfona na Windows 10 już są. Przetestowaliśmy funkcję Twój telefon

Więcej o: