Ostatnia aktualizacja Windows 10 powoduje problemy. Komputery same się wyłączają

Użytkownicy Windows 10 informują o kolejnych problemach w systemie. Po ostatniej aktualizacji niektóre komputery samoczynnie resetują się. Urządzenia wyłączają się bez ostrzeżenia, co może spowodować spore problemy.

W tym tygodniu Microsoft wydał kolejną zbiorczą aktualizację dla komputerów z systemem Windows 10. Uaktualnienie wprowadziło wiele zmian, naprawiono m.in. błędy systemu i wprowadzono aktualizacje zabezpieczeń.

>>> Potrzebujesz komunikatora, który zapewni prywatność. Mamy dla ciebie kilka propozycji:

Zobacz wideo

Nowa aktualizacja Windows 10 powoduje problemy

Niestety okazuje się, że paczka obarczona była pewnymi problemami. Część użytkowników za pomocą Reddita i forum Microsoftu donosi o przypadkowych resetach komputerów z Windows 10. Po prostu ekran urządzenia gaśnie bez ostrzeżenia, a system operacyjny ładuje się od nowa.

Przypadłość jest o tyle niebezpieczna, że nie da się przewidzieć momentu, w którym komputer się wyłączy. Jeśli nie zapiszemy zmian w aplikacjach, możemy stracić je bezpowrotnie. Użytkownicy dodają, że problemy zaczęły się zaraz po instalacji zbiorczej aktualizacji.

Ekran staje się czarny, komputer wyłącza się, a następnie uruchamia ponownie przechodząc prosto do pulpitu. Tak, jakbyśmy sami chcieli uruchomić go ponownie, z tym, że nie czeka aż aplikacje się wyłączają. Nie trzeba wpisywać loginu, (komputer) nie przechodzi też do BIOS-u. (...) Problem na 100 proc. spowodowany przez ostatnią łatkę systemu Windows

- tłumaczy jeden z użytkowników Reddita.

Co do diabła dzieje się w Microsoft? Zaczynam poważnie zastanawiać się nad porzuceniem komputera z Windows i kupieniem Maca! (...) No dalej Microsoft, uporaj się z własnymi problemami, bo to przestaje już być śmieszne

- złości się inny użytkownik na forum Microsoftu.

Na razie ciężko oszacować, jak wiele użytkowników napotkało na powyższy problem. Microsoft póki co też nie odniósł się do sprawy. Możliwe jednak, że zrobi to w najbliższych dniach. Warto bowiem przypomnieć, że to nie pierwsze problemy pojawiające się po aktualizacji systemu. Niektóre okazywały się na tyle poważne, że konieczne było zupełne wycofanie uaktualnienia z rynku.

Czytaj też: Powiadomienia ze smartfona na Windows 10 już są. Przetestowaliśmy funkcję Twój telefon

Więcej o:
Komentarze (78)
Windows 10 z poważnym problemem po aktualizacji. Komputery resetują się podczas pracy
Zaloguj się
 • maxthebrindle

  Oceniono 9 razy 7

  Mała firma na głębokiej prowincji Irlandii, bez własnego działu IT, obsługiwana przez zewnętrzną firmę. Wczoraj w nocy Win Server 2016 'postanowił się' zupgraedować na jedynym firmowym serwerze. Pracownicy, którzy zaczęli pracę o 7 rano raportowali, że dostęp do bazy danych jest bardzo powolny, zaś oprogramowanie uruchamiane z serwera wykrzacza się i wymaga restartów. Około ósmej wszystko padło na pierwszej stacji roboczej - to znaczy lokalnie dało się zrobić wszystko, bo większość komputerów w firmie wciąż działa na Win7, ale cokolwiek miało iść z serwera - zdechło. Godzinę później dotyczyło to już WSZYSTKICH maszyn w dziele sprzedaży, planowania produkcji i logistyki.
  Firma IT zwykle reaguje natychmiast, jeśli kwestia może być rozwiązana zdalnie, lub w ciągu dwóch - trzech godzin, jeśli wymagana jest wizyta technika na miejscu. Wczoraj jakąkolwiek pomoc zdalną udało się uzyskać po 11 bo - jak nas poinformowano - problem jest 'dość powszechny' i dotyczy wielu klientów. Na przyjazd przemęczonego i wkur.wionego specjalisty czekaliśmy do ósmej wieczorem, bo pożary gaszono według kolejności zgłoszeń i czasu niezbędnego na dojazd... Ostatecznie serwer 'wstał' po 22 i wtedy zaczęły się nadgodziny dla kilkunastu osób, które musiały ogarnąć najważniejsze dokumenty z całego dnia, by dziś rano mogła ruszyć produkcja, wyjechać dostawy etc - rekordziści wyjechali z biur nad ranem... A chwilę później do działu CAD przyszedł inżynier, który nieroztropnie wyłączył swój komputer dzień wcześniej, zostawiając go w stanie instalacji najnowszej wersji Win10. W efekcie dziś rano przywitał go radosny komunikat, że... w komputerze nie ma zainstalowanego żadnego OS. Szybko ściągnięty i odpalony z USB Linux wykazał, że wszystkie ważne pliki są, system też, ale z jakiegoś powodu nie chce wystartować - podobnie jak opcja odzyskiwania systemu. Tym razem po godzinie udało się maszynę zmusić do startu i dokończenia instalacji 'najlepszego systemu EVER!', na czym się poprzedniego wieczoru wykrzaczyła... A jakby tego było mało, to dziś okazało się, że JEDYNY w naszym domu komputer z WIn10 - laptop, którego żona używa do pracy - zaczął radośnie mrugać: ot, podczas pracy nagle gaśnie podświetlenie klawiatury, ekran robi się czarny i wszystko wygląda, jakby było wyłączone, by po 10 - 15 sekundach wrócić do życia. Nie muszę dodawać, że dwa - trzy dni temu na tym kompie też zainstalowała się nowa wersja Win10? Oraz tego, że wszystkie nasze pozostałe domowe komputery, zarówno laptopy jak i stacje robocze, pracujące na Linuksie (i to na hardcorowym Archu!) działają idealnie OD LAT, pomimo regularnej instalacji najnowszej wersji Kernela i wszystkich pozostałych paczek systemowych... No ale jak wiadomo Linux do niczego się nie nadaje, nie to co takie Windows!

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 9 razy 7

  Nic nowego. Bez tej aktualizacji czyli w wersji 1801(czy jakoś tak) też tak było, potem po jakieś małej aktualizacji wszystko wróciło do normy a teraz czytam, że wersja 1901 też ma to samo.

  To ja się pytam - jakim prawem i nad jakiej podstawie wprowadza się update systemu WCZEŚNIEJ NIE TESTUJĄC TEGO??

 • hopsasaitralala

  Oceniono 11 razy 5

  Odnoszę wrażenie, że update piszą 16 latkowie, a MS utracił kontrolę nad tym.
  Istnieje życie bez Win10.

 • sacc77

  Oceniono 9 razy 5

  Źródłem obecnych problemów Microsoftu z jakością oprogramowania jest to, ze MS'201x to już nie jet ten sam Microsoft co MS'2000.

  Wtedy pisaniem oprogramowania zajmowali się kompetentni programiści nadzorowani przez kompetentnych szefów.
  Owszem, zdarzały im się błędy i potknięcia ale potrafili je prostować, naprawiać.

  A co mamy dzisiaj?
  Jako, iż kompetencje kosztują a tym samym zatrudnianie kompetentnych programistów generowało koszty zamieniono ich na "fachfcuf" zatrudnianych "po taniości", najczęściej z Indii - poczynając od samej Satyi Nadeli (tak... wiem że to facet ale....)

  A jak dodamy do tego Przenajświętsze Przekonanie, że świat czy chce czy nie chce jest skazany na korzystanie z WYDALIN Microsoftu to i jakość tych WYDALIN jest taka jak jest...

  i tylko ciekaw jestem kto będzie odpowiadał za śmierć ludzi, których śmierć będzie spowodowana konsekwencjami |"nieoczekiwanych resetów Windows'10"...

 • tonz2

  Oceniono 8 razy 4

  Z rana czytałem artykuł zachęcający do aktualizacji windows 10, ponieważ ostatnio wykryto poważne dziury w systemie. Nauczony doświadczeniem aktualizację mam zablokowaną. Ostatnio aktualizacje microsoftu są gorsze niż wirusy

 • sylenth

  Oceniono 16 razy 4

  niech kupuja apple - mam oba, w plikach graficznych ponad 50 na tysiąc zrobionych na mack'u miało błędy i musialem ponownie renderować, w windows przez 7 lat nie miałem nigdy reklamacji, a robił cięższe rzeczy (rendering filmów 3d)

 • jeak

  Oceniono 9 razy 3

  Warto zrobić kopię dysku systemowego na zewnętrznym HDD ... łatwo przywrócić ze wszystkimi aplikacjami.

 • druga_wieza

  Oceniono 2 razy 2

  DOBRA RADA DLA UMOCZONYCH
  Zmigruj swojego "łindowsa" do maszyny wirtualnej pracującej pod Linuksem. Zrób sobie snapshot, lub klona takiej maszyny przed instalacją jakiegoś badziewia w stylu poprawek z M$. Jeżeli system nie wstaje, to cofnij się do snapshotu jednym kliknięciem i po sprawie.

  Wady rozwiązania:
  1. Niektóre gry dla młodzieży nie będą dobrze działać na wirtualce.
  2. Uruchomienie takiej konfiguracji wymaga pewnej pracy i umiejętności. Nie jest to trudne, ale babcia, czy wujek Grzesiek tego nie zrobią sami.

 • anonimus7

  Oceniono 1 raz 1

  Używam win 10 od 4 lat na laptopie lenovo i nigdy nie miałem problemów chyba mam szczęście.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX