Prezes koncernu Nvidia: Kupowanie karty graficznej bez ray tracingu to "szaleństwo"

Prezes Nvidii Jen-Hsun Huang podczas panelu dyskusyjnego podsumowującego drugi kwartał tego roku w wykonaniu przedsiębiorstwa przyznał, że ray tracing jest technologią przyszłości. Według niego kupowanie kart bez obsługi tej technologii "jest szaleństwem".
Zobacz wideo

Prezes firmy Nvidia twierdzi, że wszystkie karty powinny być produkowane tak, by można było korzystać z ray tracingu. Według Jen-Hsun Huanga metoda wstecznego śledzenia promieni będzie się rozwijała coraz szybciej, więc inwestowanie w karty gorszego typu nie jest dobrym pomysłem.

Nvidia. "Kinowa jakość w czasie rzeczywistym" - ray tracing przyszłością kart graficznych

Ray tracing, zwany też technologią śledzenia promieni, to rozwiązanie polegające na generowaniu fotorealistycznych obrazów i scen trójwymiarowych. Technologia ta opiera się na analizowaniu promieni światła, które trafiają bezpośrednio do obserwatora. Dzięki temu wirtualne obrazy są jeszcze bardziej realistyczne niż przy wykorzystaniu starszych technik. Metoda ta wymaga jednak dużej mocy obliczeniowej, dlatego dotychczas dostępna była jedynie dla dużych firm, głównie związanych z branżą filmową. Obecnie jednak coraz więcej komputerów jest w stanie generować obrazy tą metodą.

Na ten moment niemal pewne jest, że jeśli zamierzasz kupić kartę graficzną, to będzie ona służyła przez dwa, trzy, cztery lata i nieposiadanie ray tracingu jest po prostu szaleństwem

- stwierdził prezes koncernu Nvidia, cytowany przez serwis gry-online.pl

Nvidia wprowadziła już karty z serii RTX i dedykowane rdzenie do śledzenia promieni. Nowe karty  będą przydatne zwłaszcza w przypadku grafiki komputerowej, która zgodnie z zapowiedziami producenta ma dawać "kinową jakość w czasie rzeczywistym".

Więcej o:
Komentarze (33)
Prezes koncernu Nvidia: Kupowanie karty graficznej bez ray tracingu to "szaleństwo"
Zaloguj się
 • wawiak80

  Oceniono 13 razy 11

  Prawda jest taka że rozwój komputerów PC stanowczo zwolnił w ostatnich latach i jak ktoś złożył przyzwoity komputer 5 - 6 lat temu to w zupełności może się nim cieszyć nawet grając w nowe gry.

 • traszka777

  Oceniono 10 razy 8

  Ten artykuł pisał prawdziwy fachowiec - widać to po użytych zwrotach, np. "Ray tracing, zwany też technologią śledzenia promieni". Ray tracing nie jest zwany też technologią śledzenia promieni, tylko tłumaczeniem na polski. To tak jak napisać - Fryderyk Chopin zwany też Szopenem.

 • itsgettingcolder

  Oceniono 11 razy 7

  Czyli kupowanie dopiero co wypuszczonych modeli nvidii: GTX 1660, GTX 1660Ti i GTX 1650 to szaleństwo :D Niezły samobój.

 • true_lysander

  Oceniono 9 razy 5

  Kto nie ma Ray tracingu przegrał życie... .. a właściwie to nie przegrał, bo mu gry "nie pójdą".

 • jasmil82

  Oceniono 7 razy 5

  Zawsze sprawdzam czy wbudowana karta Intel hd graphics w kupowanym przez mnie nowym laptopie to ma. Bez tego saper raczej nie ruszy ;).

 • ukontentowany

  Oceniono 8 razy 4

  To jak nazwać sprzedawanie takich kart?

 • trup

  Oceniono 8 razy 2

  gry są ch.u.j.o.w.e . Nuda, nuda, nuda. Życie fajniejsze

 • zartiepl

  Oceniono 1 raz 1

  Jak na razie są to przereklamowane karty w horrendalnych cenach. Klienci wykazali się zdrowym rozsądkiem i się na nie nie rzucili, sprzedaż poleciała w dół, a w nVidii zapanowała panika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX