PlayStation 5 może wyglądać nieziemsko. Pytanie, czy Sony postawi na tak agresywny design

Bartłomiej Pawlak
O samym PlayStation 5 wiemy już całkiem sporo, ale do tej pory nie wyciekła żadna grafika, ani zdjęcie konsoli. Stąd też w sieci aż wrze od plotek na temat jej domniemanego wyglądu. Teraz mamy okazję zobaczyć na grafikach 3D projekt urządzenia, które może być PS5. Design jest bardzo agresywny, jednak przyniósłby powiew świeżości w konsolowym świecie.

>>> Jak poprawić swoje zdjęcie? Kilka aplikacji może ci pomóc

Zobacz wideo

Na temat specyfikacji, możliwości i ostatnio również wyglądu nowej konsoli Japończyków jest w sieci głośno już od jakiegoś czasu. Pod koniec zeszłego tygodnia atmosferę dodatkowo podgrzało samo Sony, które opatentowało projekt "nieznanego urządzenia elektronicznego".

Sony opatentowało projekt nieznanego urządzenia. Tam może wyglądać PS5Sony opatentowało projekt nieznanego urządzenia. Tam może wyglądać PS5 fot. LetsGoDigital (https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/sony-playstation-5-console/)

To może być designerski przełom

Od razu padły podejrzenia, że jest nim nadchodzące PlayStation 5. Aby jednak lepiej pokazać, jak konsola miałaby wyglądać, LetsGoDigital postanowił przerobić patentowe szkice na grafiki 3D. I trzeba przyznać, że efekt prezentuje się imponująco.

Tak może wyglądać PS5 lub PS5 Development KitTak może wyglądać PS5 lub PS5 Development Kit fot. LetsGoDigital (https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/ps5-sony-playstation-5/)

Czytaj też: PlayStation 5 i Xbox Scarlett z przełomowym podzespołem. Chodzi o dysk SSD

Obudowa na pierwszy rzut oka sugeruje, że mamy do czynienia z konsolą do gier, choć sam design jest co najmniej nietuzinkowy. Urządzenie zbudowano na bazie zaokrąglonego na rogach prostopadłościanu, ale ze sporym wycięciem w kształcie litery V. To ewidentne nawiązanie do cyfry 5 w zapisie rzymskim.

We wcięciu znalazły się wyloty gorącego powietrza z systemu chłodzenia podzespołów. Jest to trend odwrotny do dotychczasowego. Kartki zamiast schowane z tyłu konsoli byłyby na widoku służąc również jako element dekoracyjny. Z tyłu znalazłyby się za to wszystkie potrzebne złącza.

Konsola wygląda niezwykle futurystycznie i byłaby ogromnym skokiem w designie. Do tej pory zarówno Microsoft, jak i Sony byli dość ostrożni w projektowaniu obudów swoich konsol. W efekcie były one eleganckie, ale jednocześnie dość nudne. A od lat nie doczekaliśmy się też żadnych większych zmian we wzornictwie.

Tak może wyglądać PS5 lub PS5 Development KitTak może wyglądać PS5 lub PS5 Development Kit fot. LetsGoDigital (https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/ps5-sony-playstation-5/)

To może być wersja deweloperska PS5

Niestety patent złożony przez Sony wcale nie oznacza, że mamy do czynienia z gotową konsolą PlayStation 5. Bardzo możliwe, że grafiki przedstawiają wygląd deweloperskiej edycji konsoli, która zostanie dostarczona jedynie twórcom gier na potrzeby prac nad nadchodzącymi tytułami.

Z drugiej strony dziwi trochę trud, który musi włożyć Sony, ale zaprojektować i wyprodukować tak wyglądającą konsolę wyłącznie dla deweloperów. Może jednak jest coś na rzeczy i projekt ostatecznie (może w nieco zmienionej formie) trafi również na rynek konsumencki. Fani agresywnego, gamingowego designu byliby z pewnością zachwyceni.

Czytaj też: Google, Apple, Amazon, a teraz Microsoft. Użytkownicy konsoli Xbox One byli podsłuchiwani

Więcej o: