To wcale nie koniec "Wiedźmina". Giełdowy raport CD Projekt zdradza, że powstaną kolejne gry

W ostatnim kwartale 2019 roku - prawdopodobnie w grudniu - w serwisie Netflix pojawi się serialowa ekranizacja "Wiedźmina" na podstawie sagi Andrzeja Sapkowskiego. Tymczasem giełdowy raport spółki CD Projekt zapowiada kolejne gry z uniwersum.

Studio CD Projekt RED wprowadziło duże zamieszanie podczas ostatnich targów E3  w Los Angeles, gdzie z udziałem Keanu Reevesa zapowiedziało premierę długo wyczekiwanej gry "Cyberpunk 2077".

Reakcja graczy była natychmiastowa - tytuł zaczął bić rekordy w przedsprzedaży. To jednak wcale nie koniec dobrych wieści dla wielbicieli produkcji polskiego studia. Okazuje się, że w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych gier z serii "Wiedźmin", która przyniosła "Redom" największy rozgłos.

Zobacz wideo

Będzie "Wiedźmin", będzie "Cyberpunk"

Zapowiedź kolejnych odsłon "Wiedźmina" pojawiła się w opublikowanym niedawno raporcie giełdowym spółki CD Projekt S.A., właściciela studia CD Projekt RED. W dokumencie znajdziemy informacje o priorytetowych produkcjach dla studia, które mają zapewnić dotychczasową dynamikę rozwoju.

Czynnikiem kluczowym dla utrzymania w przyszłości dotychczasowej wysokiej dynamiki rozwoju segmentu CD Projekt RED jest dalsze rozwijanie wewnętrznej umiejętności produkowania gier najwyższej światowej klasy i jakości, w połączeniu ze zdolnością efektywnej komunikacji z graczami na całym świecie. Od strony zarządzania realizowanymi projektami posiadanie dwóch linii produktowych – Wiedźmin/The Witcher i Cyberpunk oraz niezależnych zespołów deweloperskich będzie umożliwiać prowadzenie równoległej produkcji poszczególnych projektów i wyrównanie planu wydawniczego w kolejnych okresach

- możemy przeczytać w raporcie CD Projekt RED.

Wszystko wskazuje więc na to, że "Redzi" wcale nie zamierzają porzucać "Wiedźmina". Trudno się zresztą dziwić. Trzecia odsłona gry wciąż przynosi ogromne zyski, mimo że od premiery minęły już cztery lata. W pierwszym półroczu 2019 roku CD Projekt zarobił na czysto 51,7 mln złotych.

Największy wpływ na osiągnięty w pierwszym półroczu wynik niezmiennie miała świetna sprzedaż Wiedźmina 3. To potwierdza nasze przekonanie, że warto inwestować w tworzenie jak najlepszych gier, które dzięki swej jakości sprzedają się przez wiele lat

- podkreślił Piotr Nielubowicz, wiceprezes Zarządu CD Projekt ds. finansowych.

Więcej o: