IFA 2019: Sharp prezentuje największy na świecie telewizor 8K LCD. Będzie kosztować fortunę

Daniel Maikowski, Berlin
Na targach IFA 2019 Sharp pochwalił się gigantycznym 120-calowym telewizorem LCD, który w rozdzielczości 8K. Urządzenie robi wrażenie, a jego cena z pewnością zwali nas z nóg.

120-calowy telewizor Sharpa to prawdziwe monstrum. Wystarczy wspomnieć, że obecnie jest największym telewizorem LCD 8K na świecie. Urządzenie zostało wyposażone w ekran o rozdzielczości 7 680× 4,320.

Póki co, Sharp nie ujawnił zbyt wielu szczegółów na temat swojego telewizora. Wiemy na pewno, że ma on wspierać technologię 5G. Nie znamy też oficjalnej ceny, choć można się spodziewać, że urządzenie będzie kosztować prawdziwą fortunę. Wystarczy wspomnieć, że mniejszy, bo "zaledwie" 105-calowy model LG 105UC9 z ekranem LCD i rozdzielczością 4K, jest w Polsce jest dostępny w cenie 199 tysięcy złotych.

SharpSharp DM

120-calowy telewizor od Sharpa? Są więksi

Co ciekawe, choć telewizor Sharpa wygrywa w kategorii ekranów 8K LCD, to jednak nie jest największym ekranem 8K na świecie. Tu palma pierwszeństwa wciąż należy do 292-calowego telewizora Samsunga. Model "The Wall Luxury" jest jednak wykonany w technologii MicroLED, a nie LCD.

Więcej o: