Tryb Incognito już wkrótce w Google Maps. Ukryje naszą aktywność i lokalizację, ale tylko na chwilę

Znany z przeglądarki Gogle Chrome tryb incognito wkrótce pojawi się również w aplikacji Google Maps. Firma rozpoczęła zamknięte testy. Warto przypomnieć, że każdy użytkownik usług Google już teraz może całkowicie wyłączyć śledzenie przez Mapy.
Zobacz wideo

Pierwsi użytkownicy Map Google mogą już korzystać z wyczekiwanego trybu incognito. Firma z Mountain View rozpoczęła zamknięte beta testy zapowiedzianej jeszcze w maju funkcji, która pozwoli nam czasowo "ukryć się" przed światem. W najbliższych miesiącach trafi ona do pozostałych użytkowników.

Gdy tylko uruchomimy tryb incognito, to zarówno nasza aktualna lokalizacja, jak i wyszukiwane przez nas miejsca nie będą zapisywane na koncie Google. O tym, że funkcja incognito jest aktywna, poinformuje nas czarny pasek wyświetlany blisko górnej krawędzi smartfona.

Warto pamiętać, że uruchomienie trybu incognito nie oznacza automatycznie, że nikt (łącznie z Google) nie będzie w stanie nas wyśledzić. Podobnie jak tryb incognito w przeglądarce Chrome, funkcja ta wyłącza jedynie zapisywanie aktywności na naszym koncie, co oznacza, że Google nie będzie nam podsyłał spersonalizowanych reklam w oparciu o lokalizację czy też najchętniej odwiedzane miejsca.

Oś czasuOś czasu DM

Google śledzi nas cały czas. Jak wyłączyć oś czasu na naszym koncie?

Informacje na temat lokalizacji i historii podróży są zapisywane przez Google na osi czasu (timeline). Aby sprawdzić, jak wygląda nasza oś, należy odwiedzić ten adres https://www.google.com/maps/timeline.

Włączenie trybu incognito sprawi, że na naszej osi czasu nie będą pojawiać się informacje na temat naszej lokalizacji, ale tylko w czasie, gdy tryb będzie aktywny. Jeśli chcemy całkowicie wyłączyć naszą historię lokalizacji, to powinniśmy wykonać następujące kroki:

1) Otwieramy stronę https://account.google.com.

2) Przechodzimy do sekcji "Prywatność i personalizacja").

3) W zakładce "Zarządzanie aktywnością" klikamy w pole "Historia lokalizacji".

4) Wyłączamy historię lokalizacji.

Google MapsGoogle Maps DM

Od tej pory żadne informacje na temat naszej aktywności nie będą zapisywane na osi czasu. W sekcji "Prywatność i personalizacja" na naszym koncie Google możemy również wyłączyć m.in. zapisywanie aktywności związanej z głosem i dźwiękiem, informacji z naszych urządzeń czy historii wyszukiwania.

Więcej o: