PlayStation 5 będzie ekologiczne. Sony dołącza do inicjatywy Playing for the Planet

Premiera PlayStation 5 nadchodzi co raz większymi krokami. Nową konsolą Sony będziemy mogli cieszyć się najpewniej w przyszłym roku, a tymczasem gigant rynku elektronciznego zdradza kolejne szczegóły dotyczące urządzenia. Japońska firma podała, że dołącza do inicjatywy Playing for the Planet, a PS5 będzie ekologiczne.
Zobacz wideo

Jak podaje producentPlayStation 5 w trybie uśpienia pobierze 0,5W (PS4 pobiera 3W), co realnie oznacza, że jeśli milion użytkowników skorzysta z tej opcji, to oszczędzą oni energię, która zasiliłaby 1000 gospodarstw domowych. Japończycy prześledzą też ślad węglowy produkowany przez ich wszystkie serwisy usługowe, w celu ograniczenia jego emisji. Sony oszacowało, że dzięki dotychczasowym wysiłkom, uniknęli wypuszczenia do atmosfery już 16 mln ton CO2, a liczba ta wzrośnie do 29 mln w ciągu następnej dekady.  Firma planuje także informować użytkowników jak rozsądnie korzystać z ich sprzętu, żeby oszczędzać energię. Ponadto Sony planuje zbadać możliwości promocji wiedzy nt. globalnego ocieplenia z użyciem technologii VR.

Na całym świecie jest 970 mln graczy, którzy zużywają ogromne ilości energii. Playing for the Planet Alliance to stowarzyszenie, które chce zminimalizować ich wpływ na klimat. Do inicjatywy dołączyło na razie 21 firm, w tym m.in. Sony, Microsoft, Google Stadia, Ubisoft, Twitch. Ich zaangażowanie ma zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery w latach 2020-2031 o 30 mln ton.

Premiera PlayStation 5 w przyszłym roku

PlayStation 5 po raz pierwszy zostało zapowiedziane w kwietniu. O konsoli wciąż wiadomo niewiele, a Sony dawkuje kolejne informację. Najpierw dowiedzieliśmy się, że kolejna konsola Japończyków wyposażona będzie w dysk SSD. Niedawno w świat poszły plotki, że PlayStation 5 i PlayStation 5 Pro będą miały premierę tego samego dnia. Konsola ma obsługiwać rozdzielczość 8K i korzystać z technologii Ray Tracing, dotychczas zarezerwowanej dla hollywoodzkich filmów. 

Więcej o:
Komentarze (8)
PlayStation 5 będzie ekologiczne. Sony dołącza do inicjatywy Playing for the Planet
Zaloguj się
 • gosc-km

  Oceniono 3 razy 3

  „Konsola ma obsługiwać rozdzielczość 8K i korzystać z technologii Ray Tracing, dotychczas zarezerwowanej dla hollywoodzkich filmów. „
  Tia... a już Bolywoodzkie filmy ani żadna telewizja na świecie nie miały prawa jej używać... Rozumiem, że dla dziennikarza to może być odkrycie, ale nawet na domowych komputerach w takiej zapyziałej Polsce, była to technologia dostępna juz w latach osiemdziesiątych poprzedniego wieku... ;-)

 • wujek_mirek

  Oceniono 2 razy 0

  Drogi Kak, technologia Ray Tracing, dotychczas zarezerwowana dla hollywoodzkich filmów, będzie też w XBOX Scarlett. SPRZĘTOWO, nie hybrydowo. A w ogóle wiesz o czym piszesz?

 • rudi4

  0

  Spoko. Tyle, że dotychczasowe globalne osiągnięcia Sony pod względem redukcji emisji, to mniej niż pół roczna emisja tylko jednego Bełchatowa ;)

 • adamjh

  Oceniono 1 raz -1

  Wystarczy by ludzie instalowali gnazdla z wylacznikami i ich uzywali. Moj Xbox odlaczony od kontaktu nie pobiera zadnego pradu. Od dwoch miesiecy prowadze prywatny eksperyment. Wlaczone do sieci mam tylko urzadzenia ktore urzywam. Wlasnie dostalem pierwszy rachunek. Zurzycie przadu spadlo prawie o polowe.

 • twojeprawda

  Oceniono 2 razy -2

  tak ekologiczne jak ich smartphony, ktore po jakims czasie sa przestawiane na tryb "zamulacz" przez specjalnie przygotowane poprawki. tak tak

 • info0

  Oceniono 2 razy -2

  Ray tracing czy Global Illumination (większość gier)? Bo Ray Tracing to dla mnie wszystko a renderowanie całościowe z RT to dopiero pieśń przyszłości. Ray Tracing jakim chwali się Nvidia i czym jarają się gracze to tylko namiastka "prawdziwego" RT.
  Nawet 4x Titan RTX ma przesrane renderować takie sceny w płynnym klatkarzu a tu mówimy o dostępności takiej technologii w mainstreamie. Jeszcze długo poczekamy.

  No i konsole + RT + 8K + 120 fpsów to śliczna bajka dla mediów i naiwniaków którzy się na to złapią będzie multum. Gwarantuje :D.

 • kac

  Oceniono 5 razy -3

  Ludzie zanim się zorientują, że cała ta ekologia jest po prostu zwyczajnym marketingiem, to tak zostaną z kasy wydojeni, że hej. Lecę na tę eko-ściemę jak muchy na lep.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX