PlayStation 5 będzie ekologiczne. Sony dołącza do inicjatywy Playing for the Planet

Premiera PlayStation 5 nadchodzi co raz większymi krokami. Nową konsolą Sony będziemy mogli cieszyć się najpewniej w przyszłym roku, a tymczasem gigant rynku elektronciznego zdradza kolejne szczegóły dotyczące urządzenia. Japońska firma podała, że dołącza do inicjatywy Playing for the Planet, a PS5 będzie ekologiczne.
Zobacz wideo

Jak podaje producentPlayStation 5 w trybie uśpienia pobierze 0,5W (PS4 pobiera 3W), co realnie oznacza, że jeśli milion użytkowników skorzysta z tej opcji, to oszczędzą oni energię, która zasiliłaby 1000 gospodarstw domowych. Japończycy prześledzą też ślad węglowy produkowany przez ich wszystkie serwisy usługowe, w celu ograniczenia jego emisji. Sony oszacowało, że dzięki dotychczasowym wysiłkom, uniknęli wypuszczenia do atmosfery już 16 mln ton CO2, a liczba ta wzrośnie do 29 mln w ciągu następnej dekady.  Firma planuje także informować użytkowników jak rozsądnie korzystać z ich sprzętu, żeby oszczędzać energię. Ponadto Sony planuje zbadać możliwości promocji wiedzy nt. globalnego ocieplenia z użyciem technologii VR.

Na całym świecie jest 970 mln graczy, którzy zużywają ogromne ilości energii. Playing for the Planet Alliance to stowarzyszenie, które chce zminimalizować ich wpływ na klimat. Do inicjatywy dołączyło na razie 21 firm, w tym m.in. Sony, Microsoft, Google Stadia, Ubisoft, Twitch. Ich zaangażowanie ma zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery w latach 2020-2031 o 30 mln ton.

Premiera PlayStation 5 w przyszłym roku

PlayStation 5 po raz pierwszy zostało zapowiedziane w kwietniu. O konsoli wciąż wiadomo niewiele, a Sony dawkuje kolejne informację. Najpierw dowiedzieliśmy się, że kolejna konsola Japończyków wyposażona będzie w dysk SSD. Niedawno w świat poszły plotki, że PlayStation 5 i PlayStation 5 Pro będą miały premierę tego samego dnia. Konsola ma obsługiwać rozdzielczość 8K i korzystać z technologii Ray Tracing, dotychczas zarezerwowanej dla hollywoodzkich filmów. 

Więcej o: