Xbox Games Pass dostał kolejne gry na PC. Microsoft zapowiedział je podczas Inside Xbox

Inside Xbox to cykliczny program na kanale Microsoft, gdzie prezentowane są nowości związane z konsolą. Firma zapowiedziała kolejne tytuły, które w październiku trafią na platformę Xbox Games Pass. To jednak jedynie część nowości na następny miesiąc.
Zobacz wideo

W październiku do biblioteki gier Xbox Games Pass dojdą na pewno 4 tytuły:

  • DiRT Rally 2.0
  • Saints Row IV: Re-Elected
  • Bad North
  • Cities: Skylines


DiRT Rally 2.0 to gra wyścigowa, w której możemy brać udział w rajdach samochodowych. To dosyć świeża produkcja, premierę miała w lutym tego roku. Przyjęta została dosyć ciepło i na Metacritic zebrała 84/100.

Kolejna gra to Saints Row IV. Seria startowała jako bardziej zakręcone GTA, a z każdą kolejną odsłoną twórcy odlatywali w coraz to dalsze rejony. Czwarta część przenosi nas do retrofuturystycznej dystopii, a głównymi wrogami są obcy. Bohater to przywódca gangu The Third i w poprzedniej części Saints Row został prezydentem Stanów Zjednoczonych – właśnie w tej funkcji występuje w produkcji dostępnej na Xbox Games Pass. Twórcom udało się to wszystko elegancko spiąć, o czym świadczy średnia 86/100 na Metacritic.

Bad North to z kolei wyjątkowo urokliwa strategia czasu rzeczywistego. Ten gatunek gier wideo rzadko decyduje się na tego rodzaju koncepcyjną oprawę graficzną. Postawiono na minimalizm i pastelowe kolory, co doskonale ze sobą współgra i nie pozwala przejść koło gry obojętnie.

Ostatnia produkcja to Cities: Skylines, czyli symulator miast. Gratka dla fanów SimCity, szczególnie, że gra zebrała bardzo dobre recenzje.

 


Nowości ma jednak być więcej, ale na pełną listę jeszcze poczekamy.

Xbox Games Pass to usługa z dostępem do ponad 100 gier

System subskrypcji staje się dominującym modelem biznesowym. Nic dziwnego, że dotarł także do przemysłu gier komputerowych, jednej z największych gałęzi branży rozrywkowej. Xbox Games Pass od Microsoft wystartował ponad 2 lata temu. Dostęp do biblioteki gier, która oferuje ponad 100 tytułów kosztuje 40 zł miesięcznie na Xboxa i 18,99 zł na PC.

Więcej o: