Oto Surface Neo. Microsoft pokazał laptopa z dwoma ekranami. Premiera w 2020 roku

Microsoft wreszcie odsłonił kulisy dotyczące swojego tajemniczego komputera. Surface Neo to urządzenie mobilne z dwoma ekranami oraz dołączaną klawiaturą. Sprzęt pojawi się w sprzedaży pod koniec 2020 roku i będzie pracował pod kontrolą systemu Windows 10X.
Zobacz wideo

Pierwsze doniesienia na temat urządzenia Microsoftu z dwoma ekranami pojawiły się w sieci niemal 10 lat temu. Wówczas otrzymało ono nazwę Microsoft Courier. Firma z Redmond nigdy jednak nie wypuściła go na rynek. Teraz Courier wraca, ale pod nazwą Surface Neo.

Surface NeoSurface Neo fot. Microsoft

Surface Neo. Dwa ekrany i Windows 10X

Surface Neo to połączenie tabletu oraz laptopa. Urządzenie zostało wyposażone w dwa 9-calowe ekrany i można do niego doczepić klawiaturę. Neo będzie pracować pod kontrolą Windows 10X, czyli nowej wersji systemu Microsoftu, która pozwoli lepiej wykorzystać nietypową konstrukcję tego komputera.

Gdy z Surface Neo korzystamy bez klawiatury, urządzenie działa w trybie tabletu - z dwoma niezależnymi wyświetlaczami. Po doczepieniu klawiatury jeden z ekranów zmienia się natomiast w rodzaj dotykowego panelu czy też przybornika, który przywodzi na myśl Touch Bar z laptopów MacBook Pro. 

Surface Neo wciąż nie jest gotowym produktem, a jedynie prototypem. Microsoft planuje jego premierę pod koniec 2020 roku. Dopiero wówczas poznamy cenę, specyfikację oraz inne szczegóły techniczne.

Więcej o: