Drukarki do 600 zł - wybraliśmy dla Was sprawdzone modele do domu i biura

Drukarka - urządzenie niezbędne w domu, biurze, gabinecie. Przyda się do wydrukowania notatek, prezentacji, faktur czy dokumentów. Wybraliśmy urządzenia, które nie zrujnują Twojego portfela, poniżej drukarki za mniej niż 600 złotych.

Jaka powinna być dobra drukarka?

Dobra drukarka powinna działać szybko, sprawnie, zapewniać wysoką jakość wydruku i być niedroga w utrzymaniu. Jeśli jesteś fanem minimalizmu i szukasz urządzenia do domu czy niedużego gabinetu warto zadbać o wybór kompaktowego sprzętu. Dodatkową zaletą będzie łatwość obsługi. 

Drukarki do 600 złotychDrukarki do 600 złotych Fot. pixabay, CC0 public domain

Wybierając drukarkę przede wszystkim należy zdecydować czy interesuje nas urządzenie atramentowe czy laserowe. Drukarka atramentowa, podczas drukowania pokrywa kartkę papieru kroplami tuszu. Elementem drukującym, czyli przesuwającym pojemniki z atramentem jest głowica.

Zakup drukarki atramentowej jest stosunkowo tani, urządzenie jest łatwe w obsłudze, a jakoś wydruku bardzo dobra. Jakie są wady? Stosunkowo wysoki koszt zakupu tuszy oraz konieczność czyszczenia głowicy, ponieważ resztki zaschniętego tuszu mogą ja zapchać. Drukarka atramentowa sprawdzi się w przypadku osób drukujących małą ilość dokumentów, zdjęć. W intensywnym użytkowaniu będzie to raczej mało opłacalny wybór.

Drukarka laserowa do drukowania wykorzystuje toner. Urządzenia tego rodzaju są droższe od modeli atramentowych, ale gwarantują nieco niższe koszty eksploatacji i większą wydajność na pojedynczych tonerach. Bardzo szybko drukują. 

Wydruk laserowy jest zdecydowanie tańszy, dlatego drukarki laserowe często wybierane są do biur i gabinetów. Takie urządzenie sprawdzi się także w domu, w przypadku osób, które mnóstwo drukują, na przykład studentów i uczniów. 

Jakie drukarki do 600 złotych warto kupić?

  • HP DeskJet Ink Advantage 5275
  • Brother DCP-J100
  • Epson L310
  • HP DeskJet Ink Advantage 5075
  • Samsung SL-M2026W
  • Brother HL-1210WE
Więcej o: