CD Projekt: Może powstać Wiedźmin on-line, jeśli ten tryb odniesie sukces w Cyberpunk 2077

W rozmowie z GameStop, szef krakowskiego oddziału CD Projekt RED, przyznał, że mogą powstać wersje on-line Wiedźmina i Cyberpunka 2077. Studio dysponuje wystarczają liczbą osób, by pracować nad kilkoma produkcjami naraz.
Zobacz wideo

CD Projekt we wrześniu potwierdziło, że powstanie sieciowa wersja ich nadchodzącego hitu Cyberpunk 2077. Będzie trzeba jednak na niego trochę poczekać. Priorytetem jest tryb dla jednego gracza, a rozgrywka wieloosobowa ma zostać udostępniona dopiero po wydaniu wszystkich dodatków do gry. Najpewniej więc tryb multiplayer w grze pojawi się dopiero pod koniec 2020 roku lub nawet w 2021.

Wiedźmin z trybem multiplayer, jeśli sukces odniesie Cyberpunk 2077 

John Mamais, szef krakowskiego oddziału CD Projekt Red w ostatniej rozmowie z GameStop przyznał, że studio mogłoby stworzyć wersję Wiedźmina on-line, jeśli tylko Cyberpunk 2077 w wersji multiplayer będzie cieszył się wystarczającą popularnością. Mamais twierdzi, że studio zatrudnia już tak dużo osób, że nie jest dla nich problemem pracować przy wielu projektach jednocześnie. Jednocześnie zaznacza, że takie decyzje odnośnie przyszłości obu marek nie zależą od niego, ale sam lubi Cyberpunka i chętnie zobaczyłbym więcej gier w tym uniwersum. Podobne odczucia Mamais ma co do Wiedźmina. Jeśli więc uda się przygotować oryginalną i satysfakcjonującą formę rozgrywki on-line, to chętnie podejmie się on stworzenia wieloosobowej wersji gry z najsławniejszym zabójcą potworów.

Na razie jednak CD Projekt jest skupiony na promocji Cyberpunka 2077. Studio zapowiedziało pojawienie się polskiej wersji dubbingowej produkcji, którą po raz pierwszy będzie można usłyszeć na Poznań Game Arena. Premiera produkcji zapowiedziana jest na 16 kwietnia 2020 roku.