Google pokazało nowego Chromebooka. Pixelbook Go jest naprawdę ładny

Podczas imprezy Made by Google, firma pokazał kilka swoich urządzeń. Wśród nich jest nowy laptop, który będzie działał na Chrome OS. Pixelbook Go wystąpi w różnych wariantach o sporej rozpiętości cenowej.
Zobacz wideo

Podczas wtorkowej konferencji Google pokazało słuchawki Pixel Buds 2 oraz nowe smartfony Pixel 4 i 4 XL. Największym zaskoczeniem była jednak premiera nowego laptopa. Pierwszy Pixelbook debiutował przed dwoma laty, ale nowe urządzenie nie jest jego bezpośrednim następcą. Dopisek Go, wskazuje, że ma być to sprzęt używany w ruchu, który łatwo można chwycić i wziąć ze sobą w każde miejsce. Potwierdza to waga oraz falowany spód urządzenia, który umożliwi jego pewniejszy chwyt. 

embed

Kompaktowe wymiary uzupełnia grubość, wynosząca ledwie 13 mm. Zabieranie w podróż Pixelbooka umożliwi bateria, która w pełni naładowana pozwoli nawet na 12 godzin działania.

 

Pixelbook Go – specyfikacja i cena

Nowe laptopy Google wyposażył w ekran 13,3 cala o proporcjach 16:9. Wyświetlacz jest dotykowy, co w połączeniu z ChromeOS znacznie ułatwi jego używanie. Rozdzielczość różni się od wybranego modelu: te tańsze zaoferują Full HD, a droższe odtworzą obraz w 4K (“Molecular Display”).

 

Obudowę wykonano z magnezu, dzięki czemu Pixelbook Go będzie bardzo wytrzymały, co jest istotną kwestią w przypadku sprzętu projektowanego do używania w ruchu. Google chwali się także klawiaturą, która ma specjalny przycisk do wywołania Asystenta Google, a po udoskonaleniach jest “ultracicha”. Na jej bokach umiejscowiono dwa głośniki stereo. Laptop wyposażony jest w kamerę 2 Mpix z funkcją nagrywania wideo w 1080p i 60 klatkach na sekundę. Google zapewniło też moduły Bluetooth i WiFi oraz dwa wejście USB-C podświetlone diodami LED. Ponadto Pixelbook Go posiada układ bezpieczeństwa Titan C oraz złącze słuchawkowe. Urządzenia działają w oparciu o dysk SSD, którego wielkość jest zależna od wariantu na jaki się zdecydujemy:

  • Full HD/Intel Core m3/8 GB RAM/64 GB SSD – 649 dolarów
  • Full HD/Intel Core i5/8 GB RAM/128 GB SSD – 849 dolarów
  • Full HD/Intel Core i5/16 GB RAM/128 GB SSD – 999 dolarów
  • 4K/Intel Core i7/16 GB RAM/256 GB SSD – 1399 dolarów

Google skupiło się mocno na designie. Laptopy wyglądają estetycznie i nie można odmówić im uroku. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne: Just Black oraz Not Pink. Czarny Pixelbook Go jest już do kupienia, na różowego będzie trzeba chwilę poczekać.

Więcej o: