Huawei Mate X z oficjalną datą premiery. A w marcu kolejna wersja składanego smartfona

Huawei Mate X w końcu dostał datę premiery. Po licznych przesunięciach składanego smartfona będzie można kupić w Chinach od 15 listopada. Firma zapowiedziała także Huawei Mate Xs
Zobacz wideo

Huawei smartfona z elastycznym ekranem po raz pierwszy zaprezentował jeszcze w lutym, na targach MWC 2019. Jego rynkowy debiut miał odbyć się na wiosnę, ale chiński producent potrzebował więcej czasu na dopracowanie urządzenia. Ostatecznie Samsung podobny sprzęt pokazał znacznie wcześniej - Galaxy Fold zdażył już nawet zadebiutować na polskim rynku. Huawei miał także duże problemy w związku z wojną handlową Chin oraz Stanów Zjednoczonych. W końcu jednak udało się wyznaczyć datę premiery i cenę.

Mate X trafi do sprzedaży w Chinach 15 listopada. Jego koszt wyniesie 16 999 juanów. W przeliczeniu jest to około 9 200 zł, ale telefon może kosztować więcej, ponieważ kurs dolara względem amerykańskiej waluty jest inny i wskazuje na cenę oko 2400 dolarów. Huawei na razie jednak planuje premierę w rodzimym kraju, więc ciężko wyrokować na temat europejskich i amerykańskich cen. Bezpośredni konkurent jakim jest Galaxy Fold kosztuje 2000 dolarów, więc Huawei może być zmuszony do ustalenia podobnej ceny, jeśli chcą zawalczyć o rynek.

 

Mate X został wyposażony w procesor Kirin 980 i moduł 5G Balong 5000. Rozłożony ekran będzie miał 8 cali, a po złożeniu dwa wyświetlacze będą miały 6,6 oraz 6,38 cala. Ponadto zdecydowano się na 8 GB RAM oraz 512 GB pamięci wewnętrznej. Telefon dostał poczwórny aparat 40 MPx z teleobiektywem 8Mpix. Całość będzie zasilana baterią 4500 mAh z szybkim ładowanie 55 W.

Oprócz tego zapowiedziano Huawei Mate Xs

Premiera tego urządzenia zaplanowana jest na marzec przyszłego roku. Różnica między standardową wersją będzie niewielka, ponieważ zdecydowano się na inny procesor. Mate Xs dostanie chip Kirin 990, który ma wbudowany modem 5G.

Więcej o: