Donald Trump zezłościł się na szefa Apple. Prezydent USA ma problem ze swoim nowym iPhonem

Daniel Maikowski
Donald Trump nie należy do entuzjastów nowych iPhone'ów. Amerykańskiemu prezydentowi nie chodzi jednak o ich absurdalną cenę, ale o brak przycisku Home, który do 2017 roku był znakiem rozpoznawczym smartfonów Apple.
Zobacz wideo

Twitterowe konto amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa już od lat jest kopalnią kontrowersyjnych, a często również absurdalnych komentarzy. Do tej drugiej kategorii należy chyba przyporządkować uwagę, którą Trump kilka dni temu skierował do szefa koncernu Apple - Tima Cooka.

Do Tima: Przycisk w iPhonie był znacznie lepszy od [gestu - red.] PRZECIĄGNIĘCIA (ang. SWIPE)'

- stwierdził Donal Trump.

Nowe iPhone'y bez fizycznego przycisku

Nie wiemy, z której wersji iPhone'a korzysta obecnie amerykański prezydent, ale z tej wypowiedzi możemy wywnioskować, że całkiem niedawno zamienił jeden z modeli z fizycznym przyciskiem Home na  iPhone'a, który przycisku nie posiada - może być to iPhone X, XS, XR, bądź któryś z tegorocznych modeli z serii 11.

Do 2017 roku wszystkie modele iPhone'ów posiadały przycisk Home, który znajdował się tuż pod ekranem urządzenia. Ułatwiał on przełączanie się pomiędzy aplikacjami i pozwalał bardzo szybko powrócić do ekranu głównego. Wraz z premierą iPhone'a X przycisk Home został usunięty, a zastąpiły go gesty.

Trump nie jest zresztą jedyną osobą, której nowy sposób obsługi iPhone'a nie przypadł do gustu. Wielu użytkowników smartfonów Apple ma do firmy żal, że pozbyła się jednego z najbardziej ikonicznych elementów, który wyróżniał iPhone'a na tle smartfonów z Androidem.

Już za kilka miesięcy Donald Trump będzie mógł jednak odetchnąć z ulgą. Wiele wskazuje na to, że już w marcu odbędzie się premiera iPhone'a SE2. Urządzenie ma powstać na bazie iPhone'a 8 - a to oznacza, że nie zabraknie w nim również przycisku Home, za którym tak bardzo tęskni amerykański prezydent.

Donald Trump i jego telefony

Warto przypomnieć, że przez wiele lat Donald Trump korzystał ze smartfona z Androidem, co doprowadziło do wybuchu małego skandalu. Amerykański prezydent nie chciał bowiem pożegnać się z urządzeniem już po wygranych wyborach, choć był do tego zobowiązany. Najważniejsi amerykańscy urzędnicy mogą korzystać jedynie ze smartfonów, które zostały odpowiednio zabezpieczone przez Secret Service.

Zachowanie Donalda Trumpa zaniepokoiło nawet członków Kongresu, którzy wystosowali w tej sprawie list do amerykańskiego sekretarza obrony Jima Mattisa. Presja najwidoczniej zadziałała, bo pod koniec marca 2017 roku Dan Scavino, który odpowiada w Białym Domu za media społecznościowe, poinformował, że "od kilku tygodni prezydent Donald Trump korzysta z nowego iPhone'a".