Ubisoft zapowiada pierwsze gry na  PlayStation 5 i Xbox Scarlett, w tym Watch Dogs i Rainbow Six

Ubisoft zapowiedział, że w roku fiskalnym 2021 wypuści pięć gier na konsole nowej generacji. Firma ujawniła trzy tytuły, pozostałe pozostają tajemnicą. Wiadomo jednak, że będę to produkcje AAA.
Zobacz wideo

Rok fiskalny 2021 w Ubisoft trwa od początku kwietnia 2020 do 31 marca 2021. W nowe produkcje, będziemy więc mogli zagrać jeszcze w 2020. Możliwe, że część z gier zostanie wypuszczonych przy premierze konsol nowej generacji, która zaplanowana jest na okres świąteczny przyszłego roku. O całości planów poinformował na konferencji finansowej dla inwestorów, dyrektor generalny firmy Yves Guillemot. W swoim wystąpieniu podkreślił, że wersje gier Ubisoftu na PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett zagwarantują pełny pakiet rozwiązań, jakie umożliwiają konsole nowej generacji. Podkreślił, że będzie to “ekstremalnie interesujące” dla graczy, którzy uzyskają możliwość znacznie szybszego pobierania zawartości, wyższą liczbę klatek na sekundę (czyli większą płynności w grach) oraz wiele innych udogodnień.

Ubisoft wypuści na PS5 i Xbox Scarlett Gods and Monsters oraz nowe części Watch Dogs i Rainbow Six

Dyrektor generalny Ubisoftu podał, że firma chce wypuszczać rocznie trzy-cztery produkcje AAA. Poznaliśmy też część tytułów, które w roku fiskalnym 2021 zapełnią listę. Na PlayStation 5 i Xbox Scarlett wyjdzie na pewno Gods and Monsters, zupełnie nowa produkcja, umieszczona w starożytnej Grecji i odznaczająca się cukierkową grafiką.

 

Ponadto Ubisoft planuje wydać kontynuacje dwóch hitów, mianowicie Watch Dogs: Legion oraz Rainbow Six Quarantine.

Yves Guillemot poinformował, że oprócz tego, Ubisoft zaprezentuje dwa tytuły z najwyższej półki. Spekuluje się, że może być to kolejna część Assassin’s Creed oraz Spilinter Cell. Dyrektor generalny dodał, że to ważne, by szybko rozpocząć sprzedaż gier na konsole nowej generacji. Rynek gier wideo przy premierze PS5 i Xbox Scarlett zwiększy swój potencjał, a szybka premiera pozwoli sprzedawać produkcje firmy przez długi czas.

Więcej o: