Facebook może zablokować za używanie emoji... brzoskwini i bakłażana. Trzeba uważać na podtekst

Facebook wprowadził nowe zasady w Standardach Społeczności. Nie można używać emoji, które mogą mieć podtekst seksualny. Najczęściej używane w tym celu były obrazki brzoskwini i bakłażana, ale firma nie wymieniła ich bezpośrednio w regulaminie.
Zobacz wideo

Facebook wprowadza kolejne zmiany w Standardach Społeczności. Jest to zbiór zasad dotyczących tego, co jest dozwolone, a co nie na portalach grupy, a więc także na Instagramie. Obecnie, zgodnie z dokumentem firmy, na Facebooku nie można publikować zdjęć piersi, które zawierają sutki, pośladków oraz genitaliów. O ile te zasady same w sobie wydają się słuszne, o tyle ich egzekucja bywa problematyczna. I za to właśnie największy serwis społecznościowy świata jest często krytykowany. Problemy z publikacją zdjęć i blokadami konta mają bowiem nie tylko kobiety karmiące piersią, ale i osoby publikujące rzeźby czy obrazy zawierające elementy nagości - usunięto nawet posążek pochodzący ze starożytności, który nazbyt eksponował nagość. Teraz Facebook wprowadza kolejny przepis, który też budzi kontrowersje oraz sprzeciw w niektórych branżach.

Facebook może zablokować konto za używanie emoji z podtekstem seksualnym. Bana można dostać za obrazki brzoskwini czy bakłażana

Do nowych zapisów dotarł dziennikarz BBC Thomas Fabbri.

W regulaminie można znaleźć zapis, że nie wolno publikować treści zawierających:

ikon emoji specyficznych dla danego kontekstu i powszechnie uważanych za nacechowane seksualnie

Facebook zabezpieczył się wiec przed kreatywnością jego użytkowników, którzy zapewne szybko znaleźliby odpowiedniki emoji bakłażana, brzoskwini czy kropli wody. Jednocześnie jednak, tak nieostre sformułowanie tego punktu w regulaminie pozwala na dość swobodną i szeroką interpretację, która może znowu poskutkować absurdalnymi blokadami kont.

Jak podaje New York Post, przeciwko temu zapisowi opowiedziały się już aktorki z branży porno, które bardzo często używają rzeczonych emoji. Czują się one pokrzywdzone nowymi przepisami w Standardach Społeczności, które ograniczają ich możliwości działania na Facebooku i Instagramie.

Więcej o:
Komentarze (19)
Facebook może zablokować za używanie emoji... brzoskwini i bakłażana. Trzeba uważać na podtekst
Zaloguj się
 • r1234_76

  Oceniono 10 razy 8

  Chciałbym zobaczyć przykładowe "piersi, które zawierają sutki, pośladki oraz genitalia". Albo może nie, bo tego się pewnie odzobaczyć nie da.

 • krynolinka

  Oceniono 6 razy 6

  Podtekst?🍑🍆 Czy to już jest zaproszenie do seksu? Ktoś zwariował? Ogórek 🥒 też?

 • aor

  Oceniono 6 razy 4

  Dajcie spokój z tym fb. To dla dzieci i plebsu.

 • swiata.koniec

  Oceniono 6 razy 4

  U nas banany i Gliński, tam brzoskwinie i Zuckerberg. Niewielka różnica w mentalności.

 • starsailor3

  Oceniono 2 razy 2

  A można ogórka wstawić?

 • damian_2015

  Oceniono 2 razy 2

  Rasistow nie ogarniaja, ale uzywanie baklazana jako emoti.

 • droch

  Oceniono 1 raz 1

  Banana nie ma tej liście, hmmm...?

 • kotecka1

  Oceniono 1 raz 1

  Niech zaczną eksponować krzyż, który może reklamować wszystko w/g indywidualnej interpretacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX