Policja. Ile pieniędzy na jedzenie otrzymują funkcjonariusze pełniący służbę na ulicy? Dokładnie 2,71 zł

Policjanci odbywający służbę na ulicy otrzymają dzienną dietę w wysokości 2,71 zł - informuje www.superbiz.se.pl. Tak wynika z pisma zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu.

Wysokość diet na wyżywienie zależy od indywidualnych upodobań pracodawców. Kwota ta oscyluje jednak mniej więcej na poziomie 30 zł dziennie. Policjanci mogą liczyć jednak na 10-krotnie niższą stawkę. Funkcjonariusze pełniący służbę na powietrzu otrzymają... 2,71 zł na wyżywienie - podaje www.superbiz.se.pl.

Policja. 2,71 zł dziennej diety na wyżywienie. Tak wynika z pisma zastępcy komendanta w Radomiu

O wysokości stawki można dowiedzieć się z pisma wysłanego przez zastępcę Komendanta Miejskiego Policji do policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Dokument pojawił się na facebookowym profilu Zarząd Wojewódzki Snzzpwojdolnośląskiego. Za wycenę stawki odpowiada Wydział Gospodarki Materiałowo-Technicznej KWP w Radomiu. Okazuje się, że przydział nie przysługuje wszystkim policjantom.

Jednocześnie informuję, że równoważnik pieniężny przysługuje funkcjonariuszom pełniącym służbę na wolnym powietrzu przez co najmniej 4 godz. dziennie w cyklu jednej służby w okresie od 1 listopada do 31 marca.

- czytamy w oficjalnym piśmie. 

Według danych z 2019 r. zarobki policjantów kształtują się na poziomie od 2,3 tys. zł do 16 tys. w zależności od doświadczenia oraz pełnionego stanowiska. Najwyższa stawka przeznaczona jest dla Komendanta Głównego Policji. Standardowy funkcjonariusz zarabia 3,5 tys zł netto. Informujemy również, że zgodnie z najnowszym projektem ustawy policjanci otrzymają emeryturę po 25 latach służby, bez konieczności ukończenia 55 lat. Nowelizacja wprowadziła również 100 proc. płatne nadgodziny. 

>>> Korzystamy z auta, jakbyśmy byli właścicielem, ale przegląd i serwis nas nie obchodzą. Jak działa abonament?

Zobacz wideo
Więcej o: