Podczas X019 pokazano gameplay Age of Empires 4. Do sprzedaży trafiła też odświeżona "dwójka"

Podczas imprezy dedykowanej Xboksowi ujawniono fragment gameplay'u z długo oczekiwanej strategii Age of Empires 4. Nie podano niestety daty premiery. Fani mogą jednak umilić sobie oczekiwanie na produkcję, grając w odświeżoną wersję Age of Empires 2.
Zobacz wideo

Age of Empires to jedna z najsłynniejszych serii z gatunku RTS (Real Time Strategy). W grach zarządzamy znanymi z historii imperiami, a naszym celem jest stworzyć najpotężniejsze państwo. W tym celu należy oczywiście rozwijać rolnictwo, naukę czy religię, ale przede wszystkim naszą armie. Z jej pomocą możemy nie tylko się bronić, ale ruszyć także na podbój sąsiadujących imperiów. Fani serii czekają już 14 lat na kolejną część gry. O tym, że powstaje wiedzieliśmy już od dłuższego czasu, ale na szczegóły trzeba było poczekać do konferencji X019. W jej dniu do sprzedaży w sklepie Microsoftu oraz na Steam trafiła odświeżona wersje drugiej części tej legendarnej serii, czyli Age of Empires 2: Definitive Edition.

 

Produkcja trafiła także do biblioteki gier Xbox Games Pass, więc abonenci usługi mogą zagrać w nią za darmo. Odświeżona wersja charakteryzuje się ładniejszą grafiką oraz ulepszoną oprawą dźwiękową. Przemodelowaniu uległa także sztuczna inteligencja. Do gry dodano trzy nowe kampanie fabularne oraz cztery nowe cywilizacje. To jednak nie było najważniejsze wydarzenie dnia związanie z Age of Empires.

Age of Empires 4 na gameplay’u. Gra wygląda fenomenalnie

Byłą nim prezentacja fragmentu rozgrywki Age of Empires 4. Za grę jest odpowiedzialne studio World’s Edge, które składa się m.in. z pracowników studia Ensemble. Nie podano niestety daty premiery, ale można się spodziewać, że gra ujrzy światło dzienne już w przyszłym roku. Ujawniono, że Age of Empires 4 będzie osadzone w na średniowieczu, a dwie pierwsze znane cywilizacje to Anglicy i Mongołowie. Krótki urywek z rozgrywki wygląda interesująco, a fani serii z pewnością mają na co czekać.

 
Więcej o: