Mapy Google z nowymi funkcjami. 3D opcjonalne, a lokalni przewodnicy poprowadzą nas po mieście

Mapy Google ostatnio dostają dużo nowych funkcji. Najświeższa aktualizacja przynosi ważną zmianę - można wybrać, czy chcemy widzieć na ekranie modele budynków 3D. Google testuje też lepszą widoczność recenzji lokalnych przewodników.
Zobacz wideo

Mapy Google niedawno dostały ważną aktualizację, dzięki której użytkownicy mogą zgłosić zdarzenia drogowe, jak wypadek czy kontrola policji. Wraz z tą aktualizacją doszedł także prędkościomierz wyświetlany podczas jazdy. W Indiach z kolei testowany jest “Tryb bezpieczeństwa”, który śledzi ruch pojazdu i raportuje, gdy kierowca zjeżdża z optymalnej trasy oraz pozwala łatwo i szybko powiadomić o tym bliskich. Mapy Google wykorzystywane są nie tylko przez kierowców, a równie często przez pieszych, do których należą zarówno lokalni mieszkańcy, jak i turyści. To z myślą o nich Google dodało do map dwie nowe funkcje.

Mapy Google z aktualizacją pozwalającą na wybór widoku 3D

Aplikacja od dawna miała bardzo przydatną funkcję jaką było wyświetlanie modeli 3D budynków. W ten sposób szukając konkretnego miejsca, jeszcze łatwiej było je zlokalizować. Problem z tym dodatkiem występował w gęstej zabudowie, szczególnie gdy zależy nam na odnalezieniu konkretnej ulicy. Wtedy modele budynków ją ukrywały i utrudniały cały proces, zamiast go ułatwiać. Aktualizacja przyniosła jednak proste rozwiązanie tego problemu i teraz w miejscu wyboru rodzaju map i nakładek na nie, pojawił się opcja wyboru widoku 3D. Proste, acz bardzo przydatne rozwiązanie, szkoda, że pojawiło się dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale.

embed

Google chce bardziej eksponować polecenie użytkowników

Druga zmiana dotyczy zakładki "Dla Ciebie”, jednej z trzech do wyboru w dolnym panelu, obok “Odkrywaj” i “Dojazd”. W tym miejscu mają być lepiej eksponowane polecenia od lokalnych przewodników, czyli członków społeczności Map Google. Wyświetlane będą recenzje, oceny i zdjęcia najlepiej ocenianych miejsc przez najbardziej aktywnych użytkowników. Póki co pomysł jest testowany w Bangkoku, Dehli, Londynie, Meksyku, Nowym Jorku, Osace, San Francisco, São Paulo oraz Tokio. Po udanych próbach, najpewniej opcja ta szybko trafi do wszystkich użytkowników.

embed