Black Friday - kolejne sklepy dołączają do promocji. Wyprzedaż zorganizują m.in. Empik oraz Lidl

Black Friday już za chwilę, więc promocyjną ofertę prezentują kolejne sklepy. Do listy dołączyły właśnie Empik oraz Lidl. Już za tydzień będziemy mogli skorzystać z wyprzedaży.
Zobacz wideo

Black Friday to tradycja, która przybyła do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Po Święcie Dziękczynienia Amerykanie ruszają na przedświąteczne zakupy. Z tej okazji sklepy rozpoczęły organizowanie Black Friday, czyli ogromnych promocji, które są niezwykle popularne za oceanem. W trakcie wyprzedaży produkty przeceniane są o kilkadziesiąt procent, a ludzie często specjalnie na ten dzień odkładają pieniądze. Black Friday rozpoczyna się w pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia, co w tym roku przypada na 29 listopada.

Odkąd upowszechniły się sklepy internetowe, pojawiła się też tradycja Cyber Monday. Wtedy wyprzedaże w sieci organizują mniejsze sklepy, które nie mogą sobie pozwolić na rywalizację z największymi markami. W tym roku Cyber Monday rozpocznie się 2 grudnia.

Promocje z okazji Black Friday organizuje m.in. Empik oraz Lidl

Oferta promocyjna na Black Friday prezentowana jest zazwyczaj jeszcze przed rozpoczęciem się wyprzedaży. Niektóre sklepy idą nawet o krok dalej i organizują wyprzedaże przez cały miesiąc, jak zrobił to RTV Euro AGD. Promocje rzadko już ograniczają się tylko do jednego dnia, najczęściej promocje trwają cały weekend, a często wydłużane są o cały tydzień. Sklepy często zachęcają do zakupów małymi bonusami, jak Media Markt, który oferuje 40 zł za rejestrację w ich klubie. Swoje oferty przedstawiły także Sony oraz Microsoft. W Black Friday będzie można taniej kupić nie tylko gry, ale również PlayStation 4 i Xbox One, a także spersonalizowane pady do Xboxa.

Do firm które organizują wyprzedaże na Black Friday dołącza Empik oraz Lidl. Pierwsza firma nie przedstawiła pełnej oferty, ale na ich stronie ruszył zegar, który odlicza czas do rozpoczęcia promocji. Black Friday będzie świętował również Lidl. Sklep oferuje zniżki sięgające nawet 80 proc. W sieci dyskontów przecenione zostały najróżniejsze produkty od jeansów poczynając, przez baterię do zlewozmywaka i wiertarkę stołową, na kamerze sportowej JL LT 360 st. kończąc. Pełną ofertę sprawdzicie na stronie sklepu.