Assassin's Creed Ragnarok ma zostać ujawniony w lutym. Gra pojawi się na PS5 i Xbox Scarlett

Według najnowszych, anonimowych, doniesień nowa część jednej z najpopularniejszych serii Ubisoftu, zostanie ujawniona w lutym. Będzie nosiła nazwę Assassin's Creed Ragnarok, a akcja zostanie przeniesiona do 800 r. p.n.e. Gra pojawi się także na konsole nowej generacji.
Zobacz wideo

Assassin’s Creed to jedna z najpopularniejszych serii gier, jakie stworzył Ubisoft. Do dzisiaj wyszło ponad 10 odsłon o przygodach bractwa Asasynów oraz ich protoplastów. Początkowo Ubisoft wypuszczał kolejne części co roku, ale parę lat temu przeszedł na tryb dwuletni. Po wyjątkowo ciepło przyjętej poprzedniej odsłonie o podtytule Odyssey, Ubisoft nie podał jeszcze oficjalnych informacji na temat kolejnej produkcji, ale od dłuższego czasu mówi się, że nowy bohater będzie Wikingiem. Kolejną garść informacji na temat produkcji przynosi anonimowy użytkownik reddita.

Assassin’s Creed Ragnarok zostanie pokazany w lutym, gra ukaże się na PlayStation 5 i Xbox Scarlett

Najnowsze doniesienia potwierdzają nazwę kolejnej części, która ma nosić miano końca świata z mitologii nordyckiej – Assasisn's Creed Ragnarok. Konkretne informacje o produkcji, Ubisoft miałby ujawnić w lutym 2020 r. Informacje z forum Reddita, mówią o tym, że gra pojawi się na konsole nowej generacji, a jej premiera zaplanowana jest na ten sam czas co debiut PlayStation 5 i Xbox Scarlett, tj. na okres przedświąteczny przyszłego roku.

W grze ponownie będziemy mogli wybrać płeć głównego bohatera, ale nie wpłynie to na fabułę. Ta ma być umieszczona 800 lat p.n.e., a bohater o imieniu Jora (niezależnie od płci) będzie zwiedzał Skandynawię oraz znaczną część Anglii, w tym Londyn oraz Plymouth. W trakcie swojej podróży ma stać się asasynem. Powróci system Bractwa, którym można zarządzać, w tym m.in. rekrutować nowych jego członków. Nadal będzie istniała możliwość pływania, ale starć na wodzie będzie mniej niż w Oddysey oraz Black Flag. Historia ma skupiać się na zemście, ale ważną rolę odegra Pierwsza Cywilizacja, o której będziemy mogli się dowiedzieć więcej. Bohater będzie mógł zwiedzić inne światy, znane z nordyckiej mitologii, jak Asgard oraz Joutnheim. Duże znaczenie w fabule mają mieć mitologiczne postacie jak Odyn czy Loki, a także drzewo Yggdrasil. Produkcja ma również zawierać rozgrywkę w czasach współczesnych, tak jak poprzedniczki. Ta historia, ma być konkluzywna dla obecnej linii fabularnej z teraźniejszości. Rozgrywka w Assassin’s Creed Ragnarok bedzię taka sama jak w Odyssey, ale z usprawnioną mechaniką oraz pogłębionymi elementami RPG.

W tych informacjach podejrzenia wzbudza okres, w którym osadzono fabułę. Bractwo Asasynów nie istniało 800 lat p.n.e., podobnie jak Londyn, który był niewielkim ośrodkiem w epoce brązu, ale pierwsze ślady osadnictwa datuje się na 43 r. naszej ery. Gdyby data dotyczyła 800 roku, ale po Chrystusie, to fabuła mogłaby być osadzona w kluczowym dla wikingów okresie podbojów królestw Anglii oraz Francji. Możliwe więc, że informator zrobił literówkę, ponieważ reszta informacji wydaje się być wielce prawdopodobna. Pozostaje czekać do lutego, gdy zapewne dowiemy się więcej o produkcji.

Więcej o: