CD-Projekt rozpoczyna testy i lokalizację  Cyberpunk 2077. Studio zanotowało spory wzrost zysków

Cyberpunk 2077 wchodzi w ostatnią fazę produkcji. CD-Projekt jest już w trakcie wewnętrznych oraz zewnętrznych testów gier. Rozpoczęto także lokalizację gier na poszczególne języki. Firma zanotowała spory wzrost zysków w III kwartale.
Zobacz wideo

Premierę Cyberpunk 2077 CD-Projekt zaplanował na 16 kwietnia 2020 roku. Do tego czasu zostało niecałe 5 miesięcy, więc gra wchodzi w kluczową fazę produkcji. Jak podaje “Puls Biznesu” gra jest już lokalizowana na poszczególne języki, a studio rozpoczęło testy, o czym mówi prezes CD-Projekt, Adam Kiciński:

Ostatnie miesiące minęły nam pod znakiem intensywnej pracy nad dalszą produkcją Cyberpunka. Trwają wewnętrzne i zewnętrzne testy gry, rozpoczęliśmy również lokalizacje na poszczególne wersje językowe. Jednocześnie kontynuujemy naszą globalną kampanię promocyjną

Cyberpunk 2077 dotąd był promowany na całym świecie, m.in. w Mediolanie, Tokio, Moskwie, Melbourne, Paryżu, Londynie, Berlinie i Zurychu oraz na największych europejskich targach gier gamescom.

Prezentacje pokazowe obejrzało łącznie ponad 60 tysięcy osób. Tak duże zainteresowanie uniwersum naszej najnowszej gry motywuje nas do dalszej, ciężkiej pracy

-podsumował ostatnie miesiące Kiciński.

Cyberpunk 2077 będzie sprzedażowym hitem, a CD-Projekt notuje spory wzrost zysków

Niedawno opublikowany raport “Games Brand Tracker” wskazywał, że aż 10 proc. graczy z Anglii, Francji, Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych ma zamiar kupić Cyberpunk 2077. Zamówienia przedsprzedażowe CD-Projekt uruchomił już w czerwcu. Wiceprezes studia Piotr Nielubowicz, jednak nie wymienia nowej gry Twórców Wiedźmina, wśród czynników, które wpłynęły na polepszenie kondycji finansowej firmy:

Przychody osiągnięte w trzecim kwartale były o ponad 38% wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. To efekt m.in. wzrostu sprzedaży Wiedźmina 3, pierwszych wysyłek wersji na konsolę Nintendo Switch oraz zwiększenia obrotów GOG.com.
Więcej o: