Elon Musk dzieli się nagraniem z prób przed prezentacją Tesla Cybertruck. Poszło znacznie lepiej

Podczas prezentacji elektrycznej ciężarówki Cybertruck Tesla przeprowadziła test pojazdu, jednak szyby, które miały być odporne na tłuczenie, zawiodły. Tego nie mógł się spodziewać Elon Musk, który prowadził wydarzenie, bo - jak się okazuje - przedstawienie było wcześniej skrupulatnie przygotowywane i podczas testów wszystko działało tak, jak powinno.

Elon Musk to showman, który lubi robić zamieszanie wokół siebie i swoich przedsiębiorstw. Trzeba mu oddać, że jego pomysły rzeczywiście wpływają na świat i jak mało kto, potrafi zrobić wokół nich odpowiednią otoczkę. Dość powiedzieć, że pomimo wpadki na prezentacji, Tesla Cybertruck została już zarezerwowana przez 200 tys. osób, czym Elon Musk chwalił się na Twitterze. Nie ma co się dziwić, ponieważ biznesmen ma wierne grono swoich fanów, którzy mu ufają i wspierają jego pomysły. Mogli jednak zwątpić po tym, co stało się podczas prezentacji.

Cybertruck ma zamontowane szyby, które mają być odporne na tłuczenie się. Ten element Elon chciał zaprezentować w wyjątkowo widowiskowy sposób. Najpierw spuścił na kawałek szkła metalową kulę z wysokości 2-3 m, z czego szyba wyszła bez szwanku. Po chwili próbę miał ponowić dyrektor ds. designu; jego zadaniem było przetestowanie wytrzymałości szyby, która została zainstalowana już w ciężarówce. To jednak nie poszło zgodnie z planem, ale najlepiej zobaczyć to samemu:

Zobacz wideo

Teraz Elon Musk pokazał wideo nagrane podczas z testów szyby w Tesla Cybertruck, nagrane przed oficjalną prezentacją. Widać na nim, że szyba rzeczywiście nie potłukła się. Być może została naruszona właśnie podczas tych testów, które odbywały się tuż przed prezentacją Tesla Cybertruck.

Musk w czasie prezentacji problemy przyjął z uśmiechem i nie zmieniło się to po nieudanym pokazie. Swój wpis zakończył słowami: "Chyba musimy zrobić parę poprawek przed rozpoczęciem produkcji, haha".

Więcej o:
Komentarze (5)
Elon Musk dzieli się nagraniem z prób przed prezentacją Tesla Cybertruck. Wtedy szyba nie pękła
Zaloguj się
 • maciekkoz

  Oceniono 6 razy 6

  Ktoś mi wytłumaczy po co samochodach przeciętnemu użytkownikowi pancerna szyba w aucie?
  Rozumiem w limuzynach rządowych ale w innych autach? Po co?
  Chyba żeby trudniej strażakom było wyciągnąć kogoś po wypadku...

 • szumarek

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież to były dwie zupełnie różne szyby. Te, które pękły wyglądały na zwykłe szkło podklejone folią - stąd taki efekt.
  Pomylili prototypy: wzięli ten jeżdżący, ale ze zwykłymi szybami. Ten z pancernymi po prostu nie działa.

 • grr-5

  Oceniono 1 raz -1

  Zamiast podniecać się pierdołami jak zbita boczna szyba moze lepiej napisać coś o osiągach tego auta,materiału z jakiego go zbudowali i cenie w stosunku do możliwości.No ale to Gazeta.pI,tu o Musku pisze się źle,z lekką pogardą lub wcale w przeciwieństwie np.do aut niemieckich gdzie mamy całe artykuły sponsorowane wiszące tygodniami na głównej stronie do tego z wyłączonymi komentarzami.
  Co do bocznych szyb pancernych na cywilnym rynku to mam nadzieję że nikt tego nie homologuje do sprzedaży bo jest parę sytuacji gdzie zbicie bocznej szyby to jedyny sposób na ratunek pasażerom.Wystarczy że karoseria ze wzmocnionej stali nierdzewnej może okazać się dużym wyzwaniem dla strazackich nożyc gdyby przyszło do wycinania drzwi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX