Elon Musk dzieli się nagraniem z prób przed prezentacją Tesla Cybertruck. Poszło znacznie lepiej

Podczas prezentacji elektrycznej ciężarówki Cybertruck Tesla przeprowadziła test pojazdu, jednak szyby, które miały być odporne na tłuczenie, zawiodły. Tego nie mógł się spodziewać Elon Musk, który prowadził wydarzenie, bo - jak się okazuje - przedstawienie było wcześniej skrupulatnie przygotowywane i podczas testów wszystko działało tak, jak powinno.

Elon Musk to showman, który lubi robić zamieszanie wokół siebie i swoich przedsiębiorstw. Trzeba mu oddać, że jego pomysły rzeczywiście wpływają na świat i jak mało kto, potrafi zrobić wokół nich odpowiednią otoczkę. Dość powiedzieć, że pomimo wpadki na prezentacji, Tesla Cybertruck została już zarezerwowana przez 200 tys. osób, czym Elon Musk chwalił się na Twitterze. Nie ma co się dziwić, ponieważ biznesmen ma wierne grono swoich fanów, którzy mu ufają i wspierają jego pomysły. Mogli jednak zwątpić po tym, co stało się podczas prezentacji.

Cybertruck ma zamontowane szyby, które mają być odporne na tłuczenie się. Ten element Elon chciał zaprezentować w wyjątkowo widowiskowy sposób. Najpierw spuścił na kawałek szkła metalową kulę z wysokości 2-3 m, z czego szyba wyszła bez szwanku. Po chwili próbę miał ponowić dyrektor ds. designu; jego zadaniem było przetestowanie wytrzymałości szyby, która została zainstalowana już w ciężarówce. To jednak nie poszło zgodnie z planem, ale najlepiej zobaczyć to samemu:

Zobacz wideo

Teraz Elon Musk pokazał wideo nagrane podczas z testów szyby w Tesla Cybertruck, nagrane przed oficjalną prezentacją. Widać na nim, że szyba rzeczywiście nie potłukła się. Być może została naruszona właśnie podczas tych testów, które odbywały się tuż przed prezentacją Tesla Cybertruck.

Musk w czasie prezentacji problemy przyjął z uśmiechem i nie zmieniło się to po nieudanym pokazie. Swój wpis zakończył słowami: "Chyba musimy zrobić parę poprawek przed rozpoczęciem produkcji, haha".

Więcej o: