16-calowy MacBook Pro za 12 tys. złotych ma problemy z głośnikami. Wydobywa się z nich dziwny dźwięk

Z głośników nowego 16-calowego MacBooka Pro wydobywa się dziwny dźwięk. Problem dotyczy sporej grupy użytkowników, a Apple - póki co - nie zabrało głosu w sprawie.
Zobacz wideo

Komputery Apple przez lata uznawane były za symbol niezawodności. Niestety ostatnimi czasy ta sytuacja diametralnie się zmieniła. Wystarczy wspomnieć o problemach z "motylkową" klawiaturą w niektórych modelach MacBooka czy też o przegrzewających się bateriach. Całkiem niedawno okazało się natomiast, że nowy 13-calowy MacBook Pro samoczynnie się wyłącza.

To jednak nie koniec serialu z awaryjnymi MacBookami. Do listy wstydu trzeba będzie też dopisać nowego 16-calowego MacBooka Pro, czyli sprzęt, za który w najtańszej wersji zapłacimy 11 999 zł, a w najdroższej - niemal 30 tysięcy zł. Od tak wycenionego sprzętu mamy prawo oczekiwać całkiem sporo. Niestety jego pierwsi nabywcy nie do końca są zadowoleni ze swojego zakupu.

16-calowy MacBook Pro z problemami. Z głośników wydobywa się dziwny dźwięk

Okazuje się, że podczas odtwarzania audio bądź wideo, z głośników 16-calowego MacBooka Pro wydobywa się dziwny, a przy tym dość irytujący dźwięk. Słychać go w momencie, gdy pauzujemy nagranie bądź je wznawiamy. W sieci pojawiło się wideo pokazujące, na czym polega problem.

 

Warto zaznaczyć, że nie mówimy tu o jednostkowym przypadku. Świadczy o tym chociażby fakt, że na forum popularnego serwisu MacRumors pojawił się wątek, w którym wielu właścicieli nowego MacBooka skarży się na problemy z dźwiękiem.

Apple na razie milczy

Póki co, Apple nie skomentował oficjalnie tego problemu. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że podczas premiery 16-calowego MacBooka firma z Cuperitno mocno chwaliła się nowym systemem audio i jego możliwościami. W laptopie umieszczono aż 6 głośników, które miały zagwarantować dużo lepsze basy. Nowością jest też technologia, która minimalizuje drgania wewnątrz obudowy.

Problemy z dźwiękiem i głośnikami to wcale nie jedyna rzecz, na którą skarżą się użytkownicy 16-calowych MacBooków Pro. Niektóry z nich zwracają również uwagę na wolny czas reakcji nowego wyświetlacza, co może wywoływać efekt smużenia podczas przesuwania tekstu.

Więcej o:
Komentarze (11)
16-calowy MacBook Pro za 12 tys. złotych ma problemy z głośnikami. Wydobywa się z nich dziwny dźwięk
Zaloguj się
 • dura_lex

  Oceniono 7 razy 3

  Tak to jest gdy się robi taniochę. Gdyby kosztował 20 tysięcy złotych to by i dźwięk był. Apple- nie(tylko) dla idiotów.. Masz nadmiar pieniędzy? Wiesz gdzie je wydać.

 • darmen987

  Oceniono 1 raz 1

  Problem przejścia przez zero. Brakuje micro crossfade-dów.

 • Zygfryd Mamut

  Oceniono 1 raz 1

  Ciągle jakieś wady, buble a frajerzy i tak płacą i kupują.

 • uploadhelski

  Oceniono 4 razy 0

  Ach te problemy pierwszego świata! A nie można po prostu włączyć filmu i nie klikając obejrzeć do końca? Coś jak z pilotem do TV na kanapie.
  Poważnie - taką usterkę software'ową powinno się usunąć w pół godziny,

 • von_rosen

  Oceniono 5 razy -1

  Najtańszy Macbook Pro 16” kosztuje 11999,-. Proszę poprawić, chyba że 14 tysięcy lepiej pasowało do nagłówka. Wtedy przepraszam.

 • madam.ichnik

  Oceniono 2 razy -2

  Co to jest ten wielostronicowy specjalny, w którym skarżą się użytkownicy? Spis abonentów TPSA?

 • o_kulson_nac

  Oceniono 2 razy -2

  Jeśli osoba, która to napisała ma jakikolwiek kontakt z branżą komputerową, to powinna się zorientować, że problem na pewno nie dotyczy głośników. No ale jeśli jest stażystą, to pisze co mu przynieśli na biurko (wysłali do domu?). A to panie by-zy-du-ty są. Oprogramowanie sprzętowe lub (raczej nie, jeśli w innych modelach tego nie ma) systemowe, konwerter D/A, procek, ale nie głośniki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX