16-calowy MacBook Pro za 12 tys. złotych ma problemy z głośnikami. Wydobywa się z nich dziwny dźwięk

Z głośników nowego 16-calowego MacBooka Pro wydobywa się dziwny dźwięk. Problem dotyczy sporej grupy użytkowników, a Apple - póki co - nie zabrało głosu w sprawie.
Zobacz wideo

Komputery Apple przez lata uznawane były za symbol niezawodności. Niestety ostatnimi czasy ta sytuacja diametralnie się zmieniła. Wystarczy wspomnieć o problemach z "motylkową" klawiaturą w niektórych modelach MacBooka czy też o przegrzewających się bateriach. Całkiem niedawno okazało się natomiast, że nowy 13-calowy MacBook Pro samoczynnie się wyłącza.

To jednak nie koniec serialu z awaryjnymi MacBookami. Do listy wstydu trzeba będzie też dopisać nowego 16-calowego MacBooka Pro, czyli sprzęt, za który w najtańszej wersji zapłacimy 11 999 zł, a w najdroższej - niemal 30 tysięcy zł. Od tak wycenionego sprzętu mamy prawo oczekiwać całkiem sporo. Niestety jego pierwsi nabywcy nie do końca są zadowoleni ze swojego zakupu.

16-calowy MacBook Pro z problemami. Z głośników wydobywa się dziwny dźwięk

Okazuje się, że podczas odtwarzania audio bądź wideo, z głośników 16-calowego MacBooka Pro wydobywa się dziwny, a przy tym dość irytujący dźwięk. Słychać go w momencie, gdy pauzujemy nagranie bądź je wznawiamy. W sieci pojawiło się wideo pokazujące, na czym polega problem.

 

Warto zaznaczyć, że nie mówimy tu o jednostkowym przypadku. Świadczy o tym chociażby fakt, że na forum popularnego serwisu MacRumors pojawił się wątek, w którym wielu właścicieli nowego MacBooka skarży się na problemy z dźwiękiem.

Apple na razie milczy

Póki co, Apple nie skomentował oficjalnie tego problemu. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że podczas premiery 16-calowego MacBooka firma z Cuperitno mocno chwaliła się nowym systemem audio i jego możliwościami. W laptopie umieszczono aż 6 głośników, które miały zagwarantować dużo lepsze basy. Nowością jest też technologia, która minimalizuje drgania wewnątrz obudowy.

Problemy z dźwiękiem i głośnikami to wcale nie jedyna rzecz, na którą skarżą się użytkownicy 16-calowych MacBooków Pro. Niektóry z nich zwracają również uwagę na wolny czas reakcji nowego wyświetlacza, co może wywoływać efekt smużenia podczas przesuwania tekstu.

Więcej o: