Biedronka da pracownikom okulary VR. Będą piekli bułki w wirtualnej rzeczywistości

Biedronka wprowadza ostatnio bardzo dużo innowacji do swoich sklepów. Zmiany wprowadzane są nie tylko z myślą konsumentach, ale także pracownikach. Dla nich sieć przygotował szkolenia w wirtualnej rzeczywistości oraz chatbota.

Biedronka z końcem roku z przytupem wchodzi w XXI wiek. W ostatnim czasie ogłoszono, że sklepy dostaną kasy samoobsługowe po zakończeniu udanych testów tego rozwiązania. Ponadto w kolejnych placówkach testowane są lady z wędlinami oraz serami. Dużą sprawą było także otwarcie pierwszej eko Biedronki w Warszawie. 

Zobacz wideo

Tajemnicą poliszynela jest to, że tak nagły wzrost zainteresowania nowymi technologiami stał się po prostu koniecznością, ponieważ na rynku brakuje rąk do pracy. Drugą sprawą jest rozwój i upowszechnienie się tych rozwiązań w ostatnim czasie, co wiąże się z obniżeniem kosztów ich implementacji. Dzięki temu Biedronka może pozwolić sobie na stanie się dyskontem przyszłości. Firma właśnie wykonała kolejny krok w tym kierunku.

Biedronka będzie szkoliła swoich pracowników z użyciem okularów VR

Wirtualna rzeczywistość przeżywa gwałtowny rozwój, na który czekano latami. Nie jest to już niszowa technologia, a swoje okulary VR posiada już niemal każdy gigant technologiczny. W końcu nikt nie chce zostać w tyle jeśli chodzi o technologię przyszłości. Podobnie pomyślała Biedronka, która rozpoczęła program szkoleń na z użyciem wirtualnej rzeczywistości. Okulary VR dostali pracownicy sklepów w Warszawie, Bydgoszczy, Gliwicach, Łodzi, Jastrzębiu-Zdroju, Zielonej Górze i Koszalinie.

embed

Z użyciem gogli VR oraz dwóch kontrolerów pracownicy uczą się zachowania w sklepowej piekarni. Pracownik przechodzi przez trzy etapy szkolenia:

  • instruktaż, który krok po kroku przeprowadza go przez cały proces wypieku pieczywa, łącznie z obsługą pieca czy dobrymi zasadami higienicznymi;
  • samodzielne wypiekanie, podczas którego system na bieżąco daje informację zwrotną na temat poprawności działań;
  • sprawdzenie umiejętności - w tym procesie informacja zwrotna w całości pokazywana jest dopiero na zakończenie.
embed

Dzięki kontrolerom można z pomocą ruchów dłoni podnosić kartony z produktami, otwierać drzwi, zakładać odzież ochronną, a nawet łapać szczypce do pieczywa i podpisywać dokumenty. W ten sposób Biedronka oszczędzą pieniądze na kosztownych szkoleniach, ale także wprowadza nowy i ciekawy element dla pracowników. To też szansa do sprawdzenia się w bezpiecznym środowisku, gdzie błędy nie skutkują niczym poważnym, zarówno dla pracownika jak i sklepu.

embed

Ponadto sieć sklepów uruchomiła chatbota dla pracowników. Pozwala on uzyskać odpowiedzi na wiele zagadnień. Można spytać chociażby o ofertę programów wsparcia. A to wszystko o dowolnej porze dnia czy nocy, szybko i wygodnie.

Więcej o: